Myśli to Materia Szokujące odkrycia o tym jak mózg tworzy materialną rzeczywistość


 

Myśli to materia czyli jak stworzyć własną rzeczywistośćNie będę tu streszczać o czym jest książka, bo łatwo przeczytacie jej opis w Internecie. Dodam za to moje odczucia względem niej. Czy ta książka zmieniła coś w moim życiu? Czy jest to kolejny, pełny górnolotnych teorii poradnik z gatunku rozwoju duchowego?

Dlaczego zdecydowałam się przeczytać "Myśli to materia"? Większość życia myślałam, że jesteśmy jak te liście na wietrze, poniewierane przez los. Zdani na karmę, zmuszani do życia wg cudzych przekonań i tradycji. Przejmujący stare nawyki, z piętnem ciągnącej się nami przeszłości. 

Nasze życie to seria przypadkowych zdarzeń, przeplatana lepszymi chwilami, które szybko mijają? Czy naprawdę nie mamy wpływu na własny los? Jak się okazuje mamy wpływ i to ogromny. Wszystko zaczyna się w naszej głowie, świadomości. Każdego dnia można stworzyć dobre nawyki myślowe, które w realny sposób wpłyną na nasze życie. 


Gdybym miała podsumować książkę w jednym zdaniu?


"Myśli do materia" dodaje życiu niesamowitej nadziei. Skutecznie przekonuje do zmiany nawyków myślowych. Wprowadza nowe spojrzenie na całą otaczającą rzeczywistość. Mało osób jeszcze zdaje sobie sprawę z ogromnego wpływu myśli na swój los. 

Co najważniejsze teorie zawarte w tej książce to nie wyobraźnia autora, który przytacza całe mnóstwo badań i doświadczeń nie tylko naukowych. W kolejnych zdaniach, rozdziałach prowadzi nas przez fascynujący świat nauki, sięgając po teorie i udowadniając swoje założenia. 

Dr Dawson posługuję się również własnym doświadczeniem życiowym. Poznajemy kolejne etapy jego własnego rozwoju. Od czego zaczynał? Jak wyglądało jego życie na początku kariery zawodowej. Co złożyło się na jego własny rozwój i jakie pozorne przypadki miały wpływ na to, że dziś jest tym kim jest. 

Co mi się jeszcze spodobało, to opisy różnych, dawnych zdarzeń. Przytoczenie wypadków z okresu Zimnej wojny. Tej wiedzy nie znałam z podręczników historii. Co się wydarzyło podczas ataku terrorystycznego  na World Trade Center, jakie zbiegi okoliczności miały tam miejsce. Dlaczego tak wiele osób uniknęło wówczas najgorszego losu? 

Dr Dawson Church

Nagradzany autorytet, założyciel National Institute for Integrative Healthcare , który bada i wprowadza udowodnione naukowo psychologiczne i medyczne metody uzdrawiania. 

Wiele badań Dr Churcha zostało opublikowane w prestiżowych magazynach medycznych. Propaguje wiedzę na temat metody EFT, która jest połączeniem terapii psychologicznej z akupunkturą. 
 
Działa na EFT Universe,  pierwszej organizacja, której kursy uzyskały akredytację CME (Continuing Medical Education) dla wszystkich głównych zawodów, w tym dla lekarzy, psychologów i pielęgniarek. 

Dr Dawson Church prywatnie zna się osobiście z dr Joe Dispenza, to nazwisko może Wam być znane. Dispenza to współczesny cudotwórca, nauczyciel, uzdrowiciel. 


Polecam książkę Myśli to Materia Szokujące odkrycia o tym jak mózg tworzy materialną rzeczywistość. Każda chwila poświęcona na jej przeczytanie nie była stracona i myślę, że sięgnę po nią jeszcze raz. 


Oprawa miękka, Stron 420, rok wydania 2019

artykuł zawiera link afilacyjny

Komentarze

  1. Myślę, że bym przeczytała z chęcią :) Wesołych Świąt!

    OdpowiedzUsuń
  2. Hmm czasami lubię sięgać po tego typu książki, ale ostatnio jakoś nie mam na nie ochoty

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog