Dieta 1500 kcal od Wygodnej Diety - czy warto?

 


Ile osób odchudzających się, tyle pomysłów na zrzucenie wagi. Każda osoba, która kiedykolwiek walczyła z nadmiarem kilogramów, zna co najmniej kilka rodzajów diet, które w założeniu mają pomóc osiągnąć wymarzoną wagę. Poleca się diety owocowe, warzywne, wykluczające. Najzdrowiej zaś wybierać taki rodzaj odżywiania, który zawiera wszystkie niezbędne elementy: cukry, białko i tłuszcze we właściwych proporcjach, witaminy, mikro- i makroelementy. Kluczem takich diet jest odrobinę mniejsza suma kalorii, którą spożywa się w ciągu doby. Przyjrzyjmy się jej na przykładzie Wygodnej Diety.

 

Dieta 1500 kcal - bezpieczny deficyt

Dieta odchudzająca, która zakłada codziennie dostarczanie około 1500 kcal, jest odżywianiem bardzo rozsądnym i wpisuje się w założenia diety redukcyjnej. Jeśli przyjmiemy, że średnia, optymalna dawka kalorii to około 2000 kcal dziennie, zmniejszając bilans kaloryczny o 500 kcal, osiągniemy efekt spadku kilogramów na wadze, ale oszczędzimy organizmowi niebezpiecznej dla zdrowia głodówki. Podczas bardzo restrykcyjnych diet, o znacznym deficycie kalorycznym, jeśli czujemy głód, odbija się to na samopoczuciu - zły nastrój, złość, bóle głowy, chroniczne ssanie w żołądku - to wszystko może sprawić, że szybko zakończymy dietę. Naturalnym odruchem będzie porzucenie tych praktyk, które przynoszą nieprzyjemne skutki. Dieta 1500 kcal jest więc pod tym względem optymalna i prawdopodobnie zostanie z nami na dłużej. Jeżeli nasze zapotrzebowanie na energię oscyluje w granicach 2000 kcal, to przyjmując dziennie 1500 kcal można schudnąć około dwóch kilogramów miesięcznie. W ciągu mniej niż pół roku możemy pozbyć się w ten sposób aż 10 kilogramów. 

Dlaczego dieta pudełkowa?

Diety pudełkowe nie tracą na popularności. Nic dziwnego, bowiem są szalenie wygodnym sposobem odżywiania. Catering dietetyczny Wygodna Dieta w swojej nazwie zawiera kwintesencję tego, jak korzysta się z tego rodzaju cateringu. Codziennie prosto spod drzwi odbiera się zestaw posiłków na cały dzień, a więc na śniadanie, lunch, obiad, podwieczorek i kolację. Pięć smacznych, gotowych dań, niektóre, np. te obiadowe, wystarczy zwyczajnie podgrzać, by cieszyć się daniem jak z restauracji. Czas, który w innym przypadku musielibyśmy poświęcić na obmyślenie jadłospisu, zrobienie zakupów i gotowanie, można wykorzystać na inne aktywności, na które, jak wiadomo, zawsze brakuje czasu. Nawet, jeśli lubimy gotować, a przestrzeni czasowej jest pod dostatkiem, to nie zawsze idzie to w parze z dobrym rezultatem naszych wysiłków. Nierzadko w naszej wyobraźni widzimy soczystą, kruchą, pachnącą pieczeń, z idealnie wyważonymi proporcjami przypraw. A rezultat? Zeschnięty, przypalony i słony kawałek mięsa. Dlatego czasami lepiej oddać pałeczkę profesjonalistom i cieszyć się np. wyśmienicie przyrządzonymi paseczkami marynowanej w korzennych przyprawach wołowiny z makaronem eliche oraz miksem sałat z ziarnami i dressingiem musztardowym. A to tylko jedna z wielu propozycji Wygodnej Diety!


Jakość diety pudełkowej

Nawet jeśli codzienny jadłospis zawiera ujemny bilans kaloryczny - czyli przyjmujemy mniej kalorii, niż wynosi nasze zapotrzebowanie, a więc chudniemy - to jakość składników zawsze powinna być z jak najwyższej półki. Zawsze wybierajmy taki catering dietetyczny, który dba o świeżość produktów. Niedopuszczalne są wszelkie zaniedbania pod tym względem. Od jakości poszczególnych składników zależy nasze zdrowie. Najlepiej wybrać taki catering, który - podobnie jak Wygodna Dieta - może pochwalić się certyfikatem HACCP, będącym gwarancją, że Klient  otrzyma produkty bezpieczne pod względem zdrowotnym. Certyfikat ten jest podstawą do utrzymania bezpieczeństwa i higieny produkcji i świadczy o tym, że każdy etap produkcji finalnych dań jest stale monitorowany i ściśle kontrolowany, tak aby zapewnić najdoskonalszy poziom tego, co trafi do nas, Klientów, na talerz.


Podstawą diety 1500 kcal są małe, częste posiłki - 5 posiłków jest idealne przy tego typu odżywianiu. Dzięki niewielkim, ale sycącym i zdrowym porcjom możliwe jest przyspieszenie metabolizmu i wydatkowanie energii na bieżąco. Efekty odchudzające zobaczymy już po pierwszym miesiącu. Dieta pudełkowa może pomóc nam utrzymać odpowiedni bilans kaloryczny, serwując jednocześnie smaczne i zdrowe dania.

 

materiał partnera

Komentarze

 1. Fajny jest taki catering, jednak trzeba mieć kasę na takie przyjemności :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czekam na efekty :D ciekawa jestwm jak sie sprawdzo

  OdpowiedzUsuń
 3. Dieta pudełkowa bardzo mnie kusi. Widziałam wiele ofert, w których znajduje się naprawdę smaczne jedzenie o rozsądnej kaloryce. Często jest ona dość niska, a oferowanymi daniami da się bez problemu najeść :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Taka dieta pudełkowa to świetne rozwiązanie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Chyba ciężko byłoby mi wytrzymać na diecie 1500 kcal. Próbowałam 1700 i nie powiem, czasem czułam głód w ciągu dnia ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajne i wygodne są takie diety :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog