Witamina D w żelkach dla dzieci i dorosłychŻelki dla dzieci i dorosłych z Witaminą D?


Dziś o Witaminie D3, tym razem dla dzieci. MyVita niedawno wypuściła ciekawy suplement w formie żelków. 

Wiadomo, że dzieci mogą mieć różne gusta smakowe, kaprysy i upodobania. Mój syn zawsze chętnie bierze suplement pod warunkiem, że jest on dla niego nowością. Wiem, że w pewnym wieku dzieciom wszystko szybko się nudzi, dlatego dobrze jest mieć możliwość zaproponowania czegoś innego.

Witamina D3 w formie atrakcyjnej, jaką są właśnie te żelki jest bardzo dobrym pomysłem. W plastikowym słoiczku można kupić 60 lub 120 sztuk. 

Porcja dla dzieci powyżej 3 roku życia to jedna sztuka dziennie, dla dorosłych 2. W jednym żelku mamy 1000 IU, jest to dość duża dawka. Pamiętajmy jednak, że zarówno u dzieci, jak i u dorosłych należy badać poziom Witaminy D i ustalać dawkę indywidualnie. 


Naturalne składniki


Co wyróżnia Żelki z Witaminą D 3 MyVita? Mają one dosyć ciekawy, ale prosty skład. Zawierają m.in. Pektynę owocową, Olej kokosowy, Naturalne barwniki, aromaty, Syrop glukozowy w formie naturalnej glukozy. 

W żelkach jest też cukier, ale suplement to nie słodycze i przyjmuje się go w przypadku dziecka np. 1 sztukę. Dla mnie ważne jest uzupełnianie niedoborów, które mogą być większe w sezonie zima.

Nie jestem restrykcyjna jeśli chodzi o spożywanie cukru u dziecka. Staram się mu ograniczać cukier rafinowany i podawać owoce. Kiedy spożyje jednego żelka, który ma dla niego atrakcyjną formę,  jestem spokojniejsza, że przynajmniej ma coś wartościowego. Syn codziennie upomina się, że ma brać Witaminę D i to jest dobry nawyk. Moim marzeniem jest, aby tak dobre suplementy były łatwo dostępne w każdym sklepie. Aby każda mam miała wybór kupić dziecku coś wartościowego,  zamiast tej okropnej, bezwartościowej chemii z toną cukru. 

Żelki z Witaminą D3 dla dzieci i dorosłych z MyVita przyjemnie mnie zaskoczyły. Zapewne za jakiś czas zaproponuję synowi coś innego, gdyż jak pisałam dzieci lubią poznawanie nowych smaków i form.  MyVita D3 Forte w kroplach - Recenzja

materiał promocyjny

Komentarze

  1. Żelki to bardzo przystępna forma witamin dla dzieci :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajne żelki. Witaminę D biorę w większych dawkach, przynajmniej 4000 j, za dużo by mnie to kosztowało, ale dla dzieci może być :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Super forma podawania witamin dzieciom :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog