Błękitny Umysł Poznaj nieznane, Myśl na Odwrót, Działaj na opakKolejny poradnik z kategorii rozwój osobisty?


Macie dosyć, czy temat nadal na czasie? Dla mnie wszelkie poradniki okazują się bardzo przydatne. A kto nie czyta, ten jest w tyle i zaczyna się cofać. 

Wiele mądrych rad z głowy potrafi szybko ulecieć, kiedy człowiek zajęty problemami dnia codziennego. Myślę, że obecne czasy zmuszają nas  jeszcze bardziej do dbania o siebie. Nie każdy może sobie pozwolić na  regularne wizyty u psychologa, ale książki czytać zawsze warto.

A czy warto poczytać "Błękitny umysł"?


Jest to poradnik wyjątkowy, bo autorka zachęca czytelnika do wyciągania samodzielnych wniosków. Czytanie dobrze jest podzielić sobie na etapy. Spokojnie przerabiać kolejne rozdziały, nie śpiesząc się. 

Każdy rozdział zakończony jest podsumowaniem. Mamy też ćwiczenia i lekcje do odrobienia, a także miejsce na notatki osobiste. Klaudia prowadzi z czytelnikiem jakby rozmowę i zachęca do wyciągania wniosków. Akceptuje to, że możemy się nie zgadzać z jej teoriami. 

Błękitny umysł zawiera 16 rozdziałów, a tematyka każdego dotyczy innego zagadnienia. Chociaż niektóre rozdziały nawiązują do poprzednich. 

Napisany jest zrozumiałym dla każdego językiem.  Problematyka jaką zawiera jest naprawdę różnorodna. Od wyjaśnienia mechanizmów intuicji, mocy intencji, poprzez omówienie tzw. magicznego myślenia, czy samospełniającej się przepowiedni; po proste psychologiczne analizy. Typowe dla Klaudii Pingot zagadnienia z dziedziny fizyki kwantowej stanowią miłe urozmaicenie całości. 

Jak się okazuje, w życiu nie wszystko potrafi być tak oczywiste i nieraz zdarzają się nam paradoksalne sytuacje. Tylko od nas zależy, jakie wnioski wyciągniemy na przyszłość i czy uda się nam zamienić porażkę w sukces. 

W książce znajdziemy też budujące przykłady ludzi biznesu i show-biznesu, którzy potrafili podnieść się nawet z najgorszych życiowych i zawodowych upadków. Klaudia Pingot


Trochę obawiałam się, że książka będzie powielać tematy z kanału Klaudia Pingot SpecBabka, ale tak się nie stało. Książka Błękitny umysł stanowi doskonałe uzupełnienie, a niektóre historie zawarte w treści książki wcześniej już słyszałam na kanale, ale zupełnie mi to nie przeszkadzało. 

Klaudia Pingot najbardziej kojarzy mi się ze wspaniałych medytacji, które potrafią zdziałać cuda w moim życiu. Myślę, że jest bardziej czarodziejką niż psychologiem, a ostatnie jej filmy na YouTube trochę już odbiegają od typowo psychologicznego nurtu. Nie da się ukryć, że odebrała solidne wykształcenie, stale rozwija swoje umiejętności, poszerza wiedzę,  ale też potrafi widza nieźle zaczarować. Czytając książkę, mam wrażenie, że więcej w niej praktycznej wiedzy, niż typowego psychologicznego bełkotu. 


Błękitny Umysł Poznaj nieznane, Myśl na Odwrót, Działaj na opak


Dobry poradnik dla tych, co szukają pomysłu na siebie, jak  też i dla tych, co spoczęli na laurach i myślą, że już nic więcej nie osiągną. Życie potrafi zaskakiwać, ale nigdy nie należy się poddawać, to myśl przewodnia, która przyświecała mi cały czas kiedy książkę czytałam. 


Liczba stron: 400
Oprawa Miękka
Wydawnictwo Helion

link afilacyjny w artykule

Komentarze

 1. Szczerze, średnio przepadam za tego typu książkami, ale są gusta :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Z chęcią przeczytałabym tę książkę, ostatnio jakbym oklapła trochę ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Szczerze mówiąc to ja nie bardzo przepadam za poradnikami, dlatego raczej nie mam w planach tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dość sceptycznie podchodzę do tego typu książek. Może dlatego, że jestem pedagogiem z wykształcenia i boję się, że po prostu mnie zawiodą.

  OdpowiedzUsuń
 5. Kusisz tą książką chociaż ja się z poradnikami nie lubię ;/

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo fajna książka. Mam w swojej kolekcji i przeczytałam chyba w dwa dni. Lubię też filmiki Klaudii na you Tube.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog