Gdzie lubię robić zakupy?Temat zakupów bliski chyba każdej kobiecie. Zakupy traktujemy jako konieczność, to część naszego życia. Zdarza się często, że jest to czynność służąca dla poprawy humoru...

My kobiety już tak mamy, że każda nowa rzecz cieszy. Z drugiej strony przychodzi  chwila refleksji, po co mi te wszystkie przedmioty. Nie zależnie jaką rolę pełnią w naszym życiu zakupy, warto mieć swoje ulubione miejsca do nich. 


Zakupy w sklepie z duszą 

Małe lokalne sklepy może i nie cieszą się dużą popularnością dla przeciętnego dusigrosza, jednak mają swój niezaprzeczalny urok. Zwykle sprzedawca pamięta swoich klientów, jest w stanie stworzyć przyjazną atmosferę w sklepiku. 

Niezależnie od tego jaki asortyment sprzedaje, do tego sklepu chodzi się z przyjemnością. Czasami i warto pojechać troszkę dalej, by cieszyć się satysfakcją z kupionego towaru. Na takie zakupy warto wybrać się z listą wcześniej przygotowaną w domu, aby niczego nie zapomnieć. 


Internetowe zakupy to znak czasów?

Zakupy On-line to już nie tylko znak tych czasów. Jeszcze zanim porządek świata został zaburzony, ta forma nabywania towaru była znana i lubiana. Nie trzeba tracić czasu na dojazd, a cały towar oglądamy w formie wirtualnej.

Często opis produktów jest bardziej szczegółowy niż byłby w stanie go nam przekazać sprzedawca twarzą w twarz. Niezaprzeczane ułatwienie dla matek z dziećmi i wiecznie zapracowanych osób.

Oglądasz, wybierasz, dokonujesz płatności i odbierasz w paczkomacie albo kurier dostarczy Ci wprost pod drzwi. A kiedy coś nie pasuje, zwracasz. Zwykle z tym nie ma żadnych kłopotów, bo sprzedawcom zależy na opinii klientów. 


Zatrzymaj się na chwilę

Sklepy z tradycjami, manufaktury, cukiernie. I te wszystkie usługi, bez których trudno wyobrazić sobie życie. To prawda, że wielcy tego świata chcą ich skutecznie wyeliminować. Nie znikną, bo  my ciągle ich potrzebujemy. 

Chcemy poczuć prawdziwy smak chleba z piekarni. Delektować się ciastkiem, które smakuje jak u mamy. Zanieść ubranie do krawcowej, aby nadać mu drugie życie. Czy w tym zabieganym świecie ktoś jeszcze to doceni, myślę że TAK. 

Nadal ważny jest kontakt ze sprzedającym, zwykła ludzka rozmowa, uśmiech. Nie pośpiech, nie szybkie zakupy. Nie po-taniości i z samoobsługową, bezduszną kasą. Bez konieczności posiadania portfela. Wirtualnie wcale nie znaczy lepiej. 


Komentarze

  1. Też lubię kupować w sklepie albo na rynku, do zakupów w sieci nie jestem przekonany do tej pory.

    OdpowiedzUsuń
  2. To prawda, wolę stacjonarne zakupy, gdzie mogę dotknąć, powąchać. Zakupy online to już nie to samo.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Zapraszam na drugiego bloga

Copyright © Retromama.blog