Bruce Moen "Podróż do Ojca Ciekawości" recenzja

 


Nie byłabym sobą gdybym znów nie sięgnęła po temat podróży astralnych. Poznawanie nieznanego w moim przypadku chyba już jest nieuniknione. Książka z jednej strony pełna paradoksów, momentami czyta się jak fantastyka, by za chwilę totalnie zadziwić prawdziwością swych treści: "Podróż do Ojca Ciekawości" - czwarta powieść która wyszła spod pióra Bruce'a Moena. Myślę, że obowiązkowa jeśli kogoś interesuje rozwój duchowy.


Wizja szalonego naukowca?

Bruce Moen w latach siedemdziesiątych doznał wizji, która sprawiła, że trafił na książkę Roberta Monroe „Podróże poza ciałem” (recenzja). Był to swego rodzaju zwrot w postrzeganiu otaczającej rzeczywistości, który zapoczątkował kursy w The Monroe Institue.

Bruce badał kwestie nie tylko życia po życiu, jak też odkrył techniki kontaktowania się z zagubionymi duszami. Ta swego rodzaju przemiana świadomości zaowocowała odkryciem prostego sposobu na podróże w zaświaty i opanowanie sztuki odzyskiwania.

Podróże do światów nie fizycznych

Eksploracje partnerskie, coś więcej niż OBE , podróże astralne,  badanie nie fizycznych obszarów świata. Zwykliśmy wierzyć tylko w to, co można dotknąć, zobaczyć, poczuć. Tymczasem świat składa się z wielu wymiarów, a my nie jesteśmy tylko ciałem. Posiadamy duszę, dysponujemy nie wiarygodną wewnętrzną siłą, której mocy nie jesteśmy czasami w stanie objąć rozumem. 


Fragment książki, który stanowi jej kwintesencję (strona 265):


Nie ma początku, nie ma końca, 
Jest tylko zmiana.
Nie ma nauczyciela, nie ma ucznia, 
Jest tylko pamiętanie.
Nie ma dobra, nie ma zła, 
Jest tylko ekspresja.
Nie ma połącznia, nie ma podziału,
Jest tylko jedność.
Nie ma radości, nie ma smutku, 
Jest tylko miłość.
Nie ma większego, nie ma mniejszego,
Jest tylko równowaga.
Nie ma zastoju, nie ma entropii,
Jest tylko ruch.
Nie ma czuwania, nie ma snu,
Jest tylko istnienie.
Nie ma ograniczenia, nie ma przypadków,
Jest tylko plan.


Opis książki "Podróż do Ojca Ciekawości"


Moen odkrywa przed nami nie tylko wygląd Piekieł i Pustego Nieba, lecz także pozwala przysłuchiwać się rozmowom z Istotami, które wyjaśniają, czym te obszary są, jak funkcjonują oraz kto do nich trafia. Wszystko to dzieje się w asyście jego przyjaciół, z którymi odbywa Podróże Partnerskie. Jest to dla nas wskazówka, że takie doświadczenie może być współdzielone i weryfikowane przez innych. W ten sposób staje się ono bardziej wiarygodne i obiektywne. Na dodatek, korzystając z przedstawionych opisów podróży, każdy z nas może wszystko samodzielnie sprawdzić i nie potrzebne są do tego jakieś szczególne uzdolnienia.


Podążając za Autorem mamy także możliwość przyjrzenia się tkaniu Gobelinu Czasu, spotkania Inteligencji Planującej oraz udania się na wycieczkę do tytułowego Ojca Ciekawości. A wszystko to opowiedziane jest ze swadą i humorem. Nawiasem mówiąc, odwiedzamy z Moenem również Centrum Humoru, gdzie śledzimy całkiem poważną rozmowę o roli śmiechu w naszym życiu.
Całość układa się w obraz, który pozwala nam lepiej zrozumieć tajemnicę Wielkiego Planu i sens zmian na Ziemi, których jesteśmy świadkami. (więcej tu: Podróż do Ojca Ciekawości (galaktyka.com.pl)

Jakie mam odczucia po przeczytaniu (prawie) całości? 

Książka z pewnością niesie pozytywny przekaz, pomimo że wyrażony dość specyficznie. Jest to jakby pamiętnik z eksploracji (podróży) w niezbadane obszary rzeczywistości. Inne wymiary, warstwy, gdzie rządzi świat duchowy i niczego nie można dotknąć, a jedynie poczuć. Podróże o tyle wiarygodne, że odbywane z innymi osobami, które spisywały swoje relacje, a duża część doświadczeń miała wspólny mianownik. 

Nie przeczytałam pozostałych trzech książek tego autora, jednak to w niczym nie przeszkadza. W książce są odniesienia do poprzednich części,  wytłumaczone są pewne kwestie dzięki czemu dobrze się to czyta. Z pewności jednak nabrałam ochoty na przeczytanie pozostałych trzech, bo temat naprawdę  wart zgłębienia, np. kwestia odzyskiwania czyli sprowadzania zagubionych dusz za pomocą prostej techniki. Po tej książce już nigdy tak samo nie spojrzycie na otaczającą Was rzeczywistość.

materiał promocyjny

Komentarze

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog