Home Office, jak połączyć macierzyństwo i pracę?

 
Matki zawsze muszą sobie radzić. W obecnych czasach kobiety chcą pracować, robić karierę, rozwijać się. Oczywiście nie wszystkie, zależy od preferencji. Niektóre Panie skupiają się tylko na pielęgnowaniu domowego ogniska i to jest ich wybór.

Kobiety pracujące to mimo wszystko częsty widok. Niezależnie czy zmusza nas do tego życie, czy to nasz wybór, warto rozważyć zalety i wady Pracy z domu. 

Praca z domu to takie wygodne?

Nadeszły czasy takie, że wiele z nas musiało się zmierzyć z czymś tak dziwnym jak Home office. W przypadku mężczyzny sprawa ma się o tyle prościej, że facet po prostu pracuje, a kobieta zazwyczaj pracuje i zajmuje się domem, dziećmi, robi zakupy... lista nie ma końca. 

Tak nas już Natura stworzyła, że potrafimy być wielozadaniowe. A praca z domu okazuje się być opcją bardzo kuszącą. Nie wydajesz na dojazdy, możesz ogarnąć dom, zająć się dziećmi i jeszcze masz źródło dochodu. Gdyby to było tak proste i przyjemne jak wygląda z zewnątrz.

Jak to w życiu bywa, scenariusze mogą być różne. W jednym z ich ogarniasz wszystko: pracę zdalną, dom, zakupy, dziecko i jeszcze masz dużo czasu wolnego. Bądźmy szczerzy, czy ktoś tak daje radę?

W przypadku takiego rodzaju pracy trzeba być dobrze zorganizowaną i mieć pomoc drugiej osoby: Partnera, Niani czy kogoś z rodziny. Jest też opcja siedzenia po nocach, ale nie każdy tak może. 


Nie da się pogodzić opieki nad dzieckiem i pracy?

Śmieszy porada jednego Pana posłaa, który w czasie nauki zdalnej zalecał, aby dzieci nie przeszkadzały rodzicom podczas pracy. Ten Pan chyba nigdy nie miał dziecka w domu, albo chodzi o dziecko starsze i samodzielne. 

Nie wiem, jaka by to miała być praca, nie wymagająca żadnego skupienia, aby wykonywać ją jednocześnie opiekując się dzieckiem? 


Podsumowując, praca zdalna z pewnością na wiele zalet.

Wymaga też od nas zaangażowania i odpowiedniej organizacji obowiązków. Warto się zastanowić, czy podołamy takiemu zadaniu, czy może lepiej pracować w trybie normalnym. A po godzinach w pełni oddać się macierzyństwu i obowiązkom domowym. 


Komentarze

 1. Ja osobiście bardzo lubię pracę z domu... i gdybym tylko mogła to bym pracowała tak już do końca życia. ale u mnie jest to tymczasowe, bo pewnie za niedługo będę musiała wrócić do biura. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja lubię pracować zdalnie, ale nie wiem czy mając dzieci też bym lubiła.

  OdpowiedzUsuń
 3. Moik zdaniem są plusy i minusy, tak jak ze wszystkim :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo bym chciała mieć taka pracę , którą mogę wykonywać z domu. Niestety w moich branżach to nie jest możliwe ;(

  OdpowiedzUsuń
 5. Praca zdalna przy małym dziecku to droga przez mękę. Ten poseł żyje w innym świecie, co on może wiedzieć.

  OdpowiedzUsuń
 6. Praca w domu jest spoko, bo nie tracisz czasu aby dotrzeć do biura.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog