Wędrówka Dusz Tajemnice Życia po życiu - recenzja książki

 


Lubię sięgać po nie typową literaturę. W niektórych kręgach uważaną za dziwaczną, przez innych zwaną fantastyką. Lecz czym tak naprawdę jest ten świat duchowy, dla większości ukryty za zasłoną. Zjawiska niezbadane, paranormalne od zawsze budzą skrajne emocje. Nie można ich zobaczyć wzrokiem, dotknąć, zbadać...

Dr Michael Newton (1931-2016)  pochodzący z Kalifornii. W swojej czterdziestoletniej praktyce jako psycholog, hipnoterapeuta, nauczyciel. Wybitny specjalista,  wprowadzając pacjentów w stan hipnozy wydobywał ich ukryte wspomnienia z poprzednich wcieleń. Sięgając do samego sedna, do duszy ludzkiej w której zawarte są wszystkie tajemnice sensu życia. Pionier w swojej dziedzinie, szkolił następców, występował w wielu programach radiowych i telewizyjnych. 


Przełomowa książka, która zgłębia tajemnice życia między wcieleniami, obecnie uznawana za klasykę w swojej dziedzinie. 
Zawiera relację dwudziestu dziewięciu osób wprowadzonych w stan nadświadomości za pomocą przełomowych technik doktora Michaela Newtona. To niezwykłe podejście pozwoliło mu sięgnąć do ukrytych wspomnień z życia w świecie duchowym, po fizycznej śmierci wcześniejszego wcielenia. Pacjenci znajdujący się w stanie głębokiej hipnozy w poruszający sposób przedstawiają niezwykle obrazowe opisy miejsc po drugiej stronie. Odpowiadają na pytanie, dlaczego wracamy na ziemię w takich,  a nie innych ciałach, a także na wiele innych (...)

 

Co się dzieję z naszą duszą przez tysiące lat? Czy żyjemy tylko raz?


Książka idealnie wpasowała się w ten etap mojego życia. Pozwoliła zrozumieć wiele trudnych spraw z jakimi przyszło mi się zmierzyć. Nie jest to wbrew pozorom łatwa tematyka, momentami trudno mi się to czytało. Napisana jest w miarę zrozumiałym językiem i nie ma w niej naukowego słownictwa. Wchodzenie w "ten świat" bywa jednak bolesne. Niezależnie czy istnieje prawdopodobieństwo, że takie są fakty. Nikt z nas nie żyje milion lat w jednym ciele, warto wiedzieć co jest PO śmierci fizycznej. 

Część książki stanowią dialogi - relacje z sesji hipnozy. Klienci autora książki Dr M. Newtona wprowadzeni w stan hipnozy wchodzą w poprzednie wcielenia, rozmawiając ze swoimi przewodnikami duchowymi. Dowiadują się jak wyglądały ich poprzednie wcielenia. Czasami sięgając nawet do tych sprzed tysięcy lat. Dzięki takim sesjom udaje się im ustalić przyczyny niepowodzeń w życiu, chorób i powtarzanych schematów, z którym ciężko wyjść.

 Autor wspaniale prowadzi nas, ukazując odległe zakamarki świata duchowego. Udowadniając, że tak naprawdę wszystko ma przyczyny głębiej, nie koniecznie nawet w tym obecnym życiu, lecz tysiące lat wcześniej. Tak trudno wyjść z karmicznych nawyków i błędów. Jesteśmy zniewoleni przez schematy, lecz wszystko się dzieje po coś, mamy się doskonalić i uczyć. 

Wędrówka Dusz Tajemnice Życia po życiu - co ją wyróżnia się na tle innych tego typu książek?

Nie są to tylko zwykłe relacje ludzi na temat tego co dzieje się po śmierci, gdzie wędruje ludzka dusza itp. Ta książka daje spojrzenie na szerszą perspektywę wszystkich wcieleń. A mogą ich być tak naprawdę tysiące, jak więc ma się  do tego jedno ludzkie życie? Sami dajcie sobie odpowiedź, albo szukajcie go w tej książce. 

Odnośnie hipnozy różne krążą opinie, czy tego typu praktyki faktycznie dają rezultat? A może to tylko wizje osób, które nadmiernie weszły w świat fantazji. Nie da się zaprzeczyć, że tego typu forma terapii działa leczniczo. Tylko od nas zależy jak będziemy odbierać tą książkę, ale też inne o zbliżonej tematyce. 

Czy mamy ochotę ją przeczytać, a może szkoda czasu i lepiej skupiać się tylko na doczesności. Wszystko zależy od nastroju, nastawienia i potrzeby chwili. Mnie z pewnością ta książka udzieliła wielu odpowiedzi na moje własne pytania, ale też znalazłam w niej odpowiedź na dręczące mnie problemy. Kolejna książka, która przychodzi do mnie akurat w trudnym momencie życia, dając ukojenie i spokój. 


artykuł zawiera link afilacyjny

Komentarze

  1. Bardzo mnie zaciekawiłaś. Uwielbiam "te" tematy ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Okładka mnie już zachęca do lektury :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja uwielbiam taką tematykę, i czytuję tylko takie książki.Jest ona u mnie na liście. Z takich książek można coś wynieść, nauczyć się niż z typowych kryminałów,gdzie dominuje i przeważa zło! Buziaczki :*

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog