Pasty do zębów dla dzieci z fluorem czy bez? Cattier Paris


W kwestii dbania o zęby dziecka nie ma kompromisów. Liczy się przede wszystkim systematyczność i dokładne szczotkowanie. Niektóre dzieci szybko uczą się nawyku mycia zębów, inne trzeba przypilnować. Dylemat odnośnie wyboru pasty spoczywa na rodzicu. Od nas zależy jaką pastę wybierzemy, z fluorem, czy bez?

Przez pewien czas panował szał na pasty bez fluoru i przyznam, ja też temu uległam. Jednak konsultując się z moim dentystą dowiedziałam się, że trzeba stosować pastę z fluorem. Zwłaszcza u dzieci ma on szansę faktycznie wzmocnić szkliwo. Tak to już bywa z nowinkami naukowców, pewnie za chwilę inny składnik będzie na cenzurowanym. 

Dziś mogę mam polecić dwie pasty do zębów, które stosuje mój syn. Obie są z marki Cattier Paris, znanej mi dotychczas z kosmetyków do pielęgnacji cery. Jednak zobaczyłam te pasty w sklepiku ze zdrową żywnością i postanowiłam wypróbować, a która się lepiej sprawdziła? O tym dalej...
Cattier Paris Pasta do zębów o smaku słodkiej mięty dla dzieci od lat 7

Formuła z aloesem, bogata w witaminy i minerały chroni zęby i dziąsła. Przyjemny smak słodkiej mięty zachęca do szczotkowania zębów. Nie zawiera siarczanów. 

Instrukcja stosowania: Delikatnie szczotkować zęby przez 3 minuty, używając szczoteczki dla dzieci. Nie stanowi zagrożenia dla zdrowia w przypadku połknięcia. W przypadku suplementacji fluorkami, poproś o poradę swojego dentystę. 

Skład:

Sorbitol, Aqua, Silica, Glycerin, Carrageenan, Sodium Cocoyl Glutamate, Stevia Rebaudiana Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract*, Aroma, Sodium Monofluorophosphate, Benzyl Alcohol, Sodium Benzoate, Citric Acid, CI 77891 (Titanium Dioxide), Limonene.


Pasta do zębów o smaku malinowym dla dzieci 2 - 6 lat

Ekologiczna pasta do zębów dla maluchów, o przyjemnym malinowym smaku. Bez fluoru. Bez siarczanów. 

Skład:

Sorbitol, Aqua, Silica, Glycerin, Parfum, Xanthan Gum, Stevia Rebaudiana Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract*, Sodium Cocoyl Glutamate, Benzyl Alcohol, Sodium Benzoate, Citric Acid, Mica, CI 77491 (Iron Oxide), Limonene.


Moja recenzja odnośnie past do zębów Cattier


Pasty w tubkach plastikowych, pojemności 50 ml. Cena około 20 zł, może być więcej lub mniej w zależności od sklepu. Pasta bez fluoru ma ważność 6 m-cy od otwarcia, a pasta z fluorem 12 m-cy. 

Jeżeli chodzi o przedział wiekowy to pastę bez fluoru stosowałam o wiele wcześniej. Jej zaletą jest na pewno to, że nie trzeba dziecka pilnować z ilością stosowanej pasty. I tutaj dochodzi jej minus, bo mój syn ją dosłownie połykał, co też przedkładało się na jej wydajność. 

Zdania, od kiedy używać past z fluorem u dzieci są podzielone. Wcześniej mieliśmy Elmex z fluorem, a syn był o wiele młodszy i nic się nie stało. Generalnie to widzę, że każda firma sobie sama ustala też przedział od jakiego wieku ma być dany produkt. A wiadomo, że rodzic zrobi jak uważa. 

Wersja malinowa na pewno ma bardziej rzadką konsystencję, przez to też i dziecko wyciskało sobie jej za dużo. Z drugiej strony, jak jest zupełnie nie szkodliwa, to nie podejmowałam żadnych ograniczeń. Syn chętnie mył zęby tą pastą, ale niestety też i połykał. Oczywiście pomagałam mu też w myciu zębów, ale stwierdzam, że ta pasta słabo sobie radziła. 

Bardziej jestem zadowolona z pasty o smaku słodkiej mięty, dla dzieci od lat 7. Wyraźnie daje się zauważyć różnicę, zwłaszcza jeśli chodzi o czystość zębów. Jej smak też jest akceptowalny i syn chętnie myje zęby, co nie było tak jednoznaczne w przypadku innych past. 

Konsystencja wersji z fluorem jest zwarta, jak gęsty żel, dzięki temu pasta trzyma się szczoteczki. Dziecko nie zjada pasty, nauczyło się nie połykać. Pasta do zębów od lat 7 sprawdził się u nas, okazała się być bardziej skuteczna i wydajna. 


Jestem ciekawa drogie Mamy jakich past używacie dla swoich pociech, z fluorem, czy bez?


Komentarze

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog