Olej z Pestek Dyni Skarby Polesia

 

Cześć. Na moim blogu lubię polecać dobre i sprawdzone przeze mnie produkty.  Olej z Pestek Dyni Skarby Polesia mam pierwszy raz, dziś napiszę Wam czy okazał się lepszy od tych, które stosowałam wcześniej i co go wyróżnia na tle innych olejów. 

Olej z Pestek Dyni Skarby Polesia pozyskiwany jest metodą tłoczenia na zimno, zachowuje najcenniejsze witaminy, minerały oraz naturalny smak. W sklepach spożywczych można spotkać tańsze oleje roślinne, ale ważne są warunki w jakich są one przechowywane. Zwykle półka sklepowa nie jest dla nich miejscem odpowiednim. Wyjątkiem są oleje rafinowane czyli poddane procesowi oczyszczania, dzięki czemu nie psują się tak, ale też tracą na wartości. Od dawna nie kupuje olejów w plastikowych butelkach. 
 

Właściwości Pro zdrowotne Oleju z pestek dyni


Naturalny Olej z Pestek dyni zasługuje na wyjątkowe miejsce w naszej kuchni.  Z pewnością wzbogaca on dietę w cenne  składniki mineralne i witaminy: selen, cynk, fitosterole, oraz witaminy m.in. A, C, D, E.

Na temat oleju z pestek dyni można poczytać wiele ciekawostek. Zwolennicy naturalnych metod leczenia zalecają go do odrobaczania. Zawiera składnik kukurbitacyne, który ma potwierdzone badaniami działanie przeciw robakom.

Olej z pestek dyni spożywany regularnie może obniżyć poziom cholesterolu. Korzystnie wpływa na pracę serca dzięki zawartości potasu. Wspomaga utrzymanie prawidłowego ciśnienia tętniczego. 

Istotne jest działanie przeciwzapalnie, które może okazać się korzystne przy wielu schorzeniach np. przy hashimoto. Obecnie nasze życie nabiera takiego tempa, a zanieczyszczone środowisko naturalne wcale nam nie służy. Powinniśmy więc spożywać Oleje naturalne jak np. ten z Pestek Dyni. Jest to doskonały suplement diety, który wpływa korzystni na nasz organizm. Jak stosować Oleje z Pestek Dyni


Skarby Polesia Olej z pestek dyni polecam ze względu na jego wyjątkowe zalety smakowe. Dynia to jedno z moich ulubionych warzyw. Pestki Dyni stale są obecne w naszej diecie. Olej wydaje się dobrym rozwiązaniem na wzbogacenie diety w witaminy i pierwiastki  mineralne zawarte w pestkach. W końcu ziarna i pestki to same serca owoców i warzyw. Jeżeli ktoś nie ma ochoty chrupać pestek  (w zasadzie powinno się kupować takie nie łuskane), to Olej wydaje się najprostszym rozwiązaniem. 

Olej z pestek dyni ma przyjemny, lekko orzechowy smak i ciemno zielony kolor. Jego cechy dają nam  pełną dowolność jeśli chodzi o jego wykorzystanie w kuchni. Moim zdaniem nadaje się do każdej sałatki, czy do warzyw gotowanych, czy świeżych. Można nim zastąpić sos sałatkowy, wystarczy tylko dodać ziół. Olej spożywać też można po prostu na łyżeczkę, do posiłku, tak podaje go zazwyczaj dziecku. Jeżeli Wasze dzieci nie lubią olejów, to ten z Pestek dyni mają szansę pokochać. 
Olej z pestek dyni najlepiej przechowywać w lodówce. Po otwarciu zachowuje swoje właściwości przez 40 dni. 

A Jaki jest Wasz ulubiony Olej w kuchni?

artykuł promocyjny

Komentarze

 1. Musze się zaopatrzyć w taki olej ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Na moje nadciśnienie jako dieta pomocnicza jak znalazł :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja bardzo lubię stosować w swojej kuchni oliwę z oliwek. Jakoś mam do niej największą słabość.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie stosowałam takiego oleju :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog