Dziś temat dziecięcej wyprawki. Co tak naprawdę jest niezbędne, a z czym można poczekać? Przyszłe mamy potrafią naprawdę być zakręcone jeśli chodzi kupowanie. Potrzeby zdają się nie mieć końca i tylko topniejący budżet jest w stanie je powstrzymać.


 Akcesoria niezbędne w wieku 0 - 3 lat 


Warto jest zrobić listę niezbędnych rzeczy. Spisać tylko to czego potrzebujemy i nie sugerować się poradami babci, mamy, kuzynki itp. Każda mama i dziecko mogą potrzebować innych przedmiotów. Również porady na niektórych forach internetowych więcej robią szkody niż pożytku. 

Planując zakupy internetowo, bardziej opłacalne są takie w jednym sklepie, bo odpada  nam wiele kosztów przesyłki. Czasami przyszła mama też nie czuję się na tyle dobrze, aby biegać po sklepach stacjonarnych i dobrze że Internet nam te zakupy ułatwia. 

Robimy więc listę niezbędnych nam rzeczy i zamawiamy: Od większych gabarytów jak wózek, fotelik, łóżeczko, wanienka; po takie drobiazgi jak: pieluszki, butelki, smoczki, laktator itp. Tak naprawdę te drobne zakupy zajmują najwięcej czasu i warto je zrobić dużo wcześniej. 


 Fotelik 3w1, a może 2w1 co wybrać?


Fotelik 0-13 kg uważam za absolutny niezbędnik jeśli dużo poruszamy się autem lub planujemy rodzinne wyjazdy. Temat zupełnie odpada w przypadku braku samochodu. Mieszkając w mieście, gdzie wszystko jest na wyciągnięci ręki wystarczy nam wózek. Jednak obecnie mamy zwykle są mobilne i Fotelik może okazać się absolutnie niezbędny. 3kiwi.pl oferuje różne rodzaje fotelików do samochodu, także te RWF czyli tyłem do kierunku jazdy. 

Ostatnio zrobił się prawdziwy boom na foteliki RWF. Uważane są one za bardziej bezpieczne, jednak ich ceny również bywają wyższe. Nie każdy sobie może pozwolić na taki zakup. Pamiętajmy jednak że na początku dziecko i tak jest przewożone tyłem do kierunku jazdy. Można wybrać bardziej zgrabny fotelik, który będzie lekki i bezpieczny.

Dziecko szybko rośnie i kilkumiesięczny malec nierzadko potrzebuję już większego fotelika, w którym będzie mógł podziwiać świat podczas jazdy samochodem. Bardziej oszczędni i przewidujący rodzice kupują od razu fotelik 0-25 kg co nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Po pierwsze dzieci rosną w różnym tempie, czasami są wyższe, pulchniejsze, a foteliki i tak wymagają zmiany co kilkanaście miesięcy. 

Jaki wybrać wózek dla dziecka?

W tej kwestii firmy prześcigają  się w wymyślaniu różnego rodzaju rozwiązań ułatwiających codzienne spacery z maluchem. Prawdziwie wypasione modele kosztują nawet powyżej pięciu tysięcy, lecz warto się zastanowić, czy taki wózek faktycznie nam jest potrzebny. Z wózka spacerowego głębokiego korzystamy kilkanaście miesięcy. Zdarza się też, że dziecko półroczne już za bardzo jest ciekawe świata i trzeba się przesiąść do spacerówki.

Idealnym może być więc model 2w1 czyli wózek głęboko-spacerowy. Z gondoli korzystany tylko parę miesięcy, a kiedy zajdzie potrzeba od razu mamy spacerówkę do przełożenia. Warto też brać pod uwagę jak i gdzie z tego wózka będziemy korzystać. Czy nasze spacery będą odbywać w terenie miejskim, a może często będziemy podróżować po wertepach i wybojach. Wózki z amortyzacją kół to prawdziwe wybawienie, maluszek w takim na pewno będzie miał komfort. 

Częste przemieszczanie się  samochodem wymusza też lekkość wózka, gdyż wyjmowanie go z bagażnika może okazać się sprawą dość trudną dla mamy jeśli podróżuje sama. Te aspekty wydają się być najważniejsze w przypadku wyboru wózka. Zanim więc kupimy pierwszy pojazd naszemu maluszkowi weźmy pod uwagę wszystkie za i przeciw, przemyślmy sprawę dokładnie. 

artykuł promocyjny

Komentarze

 1. Dla młodych mam ten post może być bardzo pomocny. Ja jednak póki co nie skorzystam, bo nie spodziewam się jeszcze dziecka. :)
  Pozdrawiam
  Natalia

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja gdybym miała teraz mieć dziecko i kupować wózek, zdecydowałabym się na coś zupełnie innego. Kupiłam najtańszy używany, a potem nie mogłam się go pozbyć haha

  OdpowiedzUsuń
 3. Dla młodych rodziców bardzo przydatny post :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślę, że ważne aby był lekki i stabilny.

  OdpowiedzUsuń
 5. Według mnie zdecydowanie za mało się mówi o bezpieczeństwa dziecka w foteliku, jak wyprać odpowiedni, a jeszcze do tego te przepisy, że jak nie masz na tyle dużego samochodu, w którym możesz pomieścić 3 foteliki (jeśli masz tyle dzieci) z tyłu, to jedno od 135 cm wzrostu możesz wozić bez...

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny i bardzo przydatny wpis. Bardzo ważne jest bezpieczeństwo naszych dzieci podczas podróży i warto zwracać na to szczególną uwagę, choć nawet najlepszy fotelik nie zastąpi odpowiedzialnej jazdy.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog