Czy to już pora na świąteczne akcesoria?Listopad przyszedł zdecydowanie zbyt szybko. Pomimo tego, że co dopiero było Halloween, święto bądź co bądź radosne, to nie mogę oprzeć się  wrażeniu smutku.  Szarość za oknem, coraz krótszy dzień zmusza do palenia świec i poszukiwania innych rozwiązań, aby poprawić sobie nastrój. Wiem,  że na taki wpis może być co dla niektórych zbyt wcześnie. Lecz dla mnie temat Ozdób świątecznych jest po prostu radosny i chętnie się go podejmuje.

A co najważniejsze, wszystko mogę znaleźć na Allegro, bez kolejek i nerwów. W Polsce panuje tradycja ubierania choinki dopiero w Wigilię, co dla mnie jest bez sensu.

Od kiedy jestem mamą cieszę się na święta podwójnie. Lecz dlaczego nie zacząć się cieszyć już w listopadzie? Niedługo więc zamówię sobie piękna choinkę, która bez problemu zmieści się na komodzie. Wybrałam  sztuczną sosnę, wysokości 60 cm, o długich igłach przyprószonych śniegiem. Myślę, ze taka ozdoba posłuży przez parę sezonów. Pomimo tego, że lubię naturalne ozdoby, to niestety choinka u mnie musi być sztuczna. Duży wybór choinek znajdziesz TUTAJ

Światełka i  lampki są ozdobą uniwersalną, nie tylko na grudzień.

Po pierwsze to nadadzą one mieszkaniu więcej jasnych barw, a po drugie można je włączyć nawet w dzień, kiedy jest pochmurnie. Jest naprawdę ogromny wybór np. ozdoby LED w formie kulek, sopelków, mniejsze lub większe, o różnej długości. Można nawet wybrać konkretny kształt do postawienia na półce.  Oświetlenie na baterie, to nie drogi i bezpieczny sposób na poprawę jasności mieszkania i zyskanie przytulnego wyglądu. Świąteczne oświetlenie TUTAJ

Kalendarz Adwentowy to niewątpliwie symbol oczekiwania na Święta. 

Zamów już teraz, zanim wszystkie najładniejsze Kalendarze znikną, nie warto zwlekać na ostatnią chwilę. Jest naprawdę ogromny wybór na Allegro.  Zadziwia mnie naprawdę pomysłowość sprzedawców. Można zamówić kalendarz w stylu eko, z herbatą, ze świecami, drewniany, papierowy. W kalendarzu mogą być tradycyjnie już słodycze, jak i biżuteria czy kosmetyki. Obecnie to nie tylko domena dzieciaków. 

Opakowania na prezenty częstą są tym,  o czym nie myślimy w listopadzie. 

A skoro rozglądam się już za prezentami, to muszę i mieć opakowania. Pomysłowe opakowanie na prezent to połowa sukcesu. Decyduje o pierwszym wrażeniu. Mnie najbardziej do gustu przypadły opakowania kartonowe, czy też woreczki na prezenty z naturalnych materiałów np. z juty, lub nawet w formie koszyczka, który można wykorzystać ponownie. Opakowanie na prezenty TUTAJ
Kupowanie i pakowanie prezentów dobrze jest zacząć wcześniej, aby nie zostawiać wszystkich niezbędnych sprawunków na grudzień.

Tym sposobem nawet tak ponury miesiąc jak listopad może stać się przyjemny. Jeśli zaczniemy przygotowywać się powoli do świąt. Zamówimy wszystko na spokojnie, bez wysiłku, nie wychodząc nawet z domu. A przesyłkę odbierzemy w dogodny sposób.  Co jak co, lecz kolejki w supermarketach to nie jest to co lubię.
Komentarze

 1. Oj tam listopad wcale nie jest ponury, jest spokojny, nostalgiczny i przytulny ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdybym miała więcej czasu dla siebie to moze bym to doceniła.

   Usuń
 2. Ja też bardzo lubię świąteczny klimat, ale myślę, że początek grudnia to odpowiedni moment na dekoracje

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też tak myślę, a w listopadzie można już zamówić.

   Usuń
 3. ciemno u mnie juz nawet na zdjecia nie ma pogody

  OdpowiedzUsuń
 4. Święta, święta - wszędzie już ten czas.. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dla mnie listopad to zbyt wcześnie na tematykę świąteczną. Niestety dla mnie potem sam czas Świąt nie jest już taki magiczny, kiedy zbyt szybko wszystko się zaczyna.

  OdpowiedzUsuń
 6. Już zaczęłam kompletowanie prezentów. Dla mamy i siostry już mam, dla dzieci część przyszło wczoraj.
  Dekoracji oprócz choinki nie kupuję.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja zazwyczaj w połowie listopada już sprzątam i ogarniam dom na święta:)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog