Majka Milejko Klub Fanek W.M. Oliwia

book for junior

Do tej książki dla nastolatek podeszłam trochę jak pies do jeża. Dlaczego?
Ponieważ początek był dla mnie banalny. Wydawało mi się, że książka jest nudna i napisana potocznym językiem. Ale czy książka dla nastolatek, która nie jest lekturą szkolną ma być trudna w odbiorze?
Myślę, że nastolatki chcą raczej czytać o tym, co ich dotyczy. Być może nie powinnam zabierać się za coś, co nie jest dla mnie. Mimo wszystko fabuła mnie zainteresowała. A po połowie książki jednak poleciało z górki i mogę stwierdzić, ta książka jest świetna.

Gdybym miała córkę, to chciałbym aby czytała takie książki jak "Klub fanek W. M.".
Zresztą popatrzcie na rekomendacje :

okładka książki

Pisząc recenzje myślę, że nie warto jest streszczać fabuły książki. W czym więc ta książka się wyróżnia? Pokazuje oblicza przyjaźni między tymi młodymi dziewczynami. To zagubione, młode kobiety tak naprawdę. Czy nastolatki w obecnych czasach różnią się od tych, jakie były w mojej młodości ? Tylko dostęp do technologii, media społecznościowe są różnicą. Dziewczyny nadal mają podobne problemy serowe, rozterki w szkole i w domu. Trzeba się uczyć, sprostać wymaganiom rodziców, nauczycieli, otoczenia. I w tym wszystkim umieć odnaleźć siebie. Nigdy nie było łatwo być nastolatką. Czy to 20 lat temu, czy obecnie, problemy są podobne. Dla tych młodych ludzi tak samo straszne.

Z pewnością ta książka pomogła mi na nowo zrozumieć pewne sprawy. Polecam i niecierpliwie czekam na kolejną część.

back book


Komentarze

 1. Chętnie bym przeczytała. Mam siostrę w nastoletnim wieku i czasami ciężko ją ogarnąć.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie jest to raczej pozycja dla mnie, zresztą ostatnio i tak wybieram jedynie mroczne historie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mimo, że nastolatką nie jestem już dawnoo to chętnie bym przeczytała! A co! ;-) A później podarowała pewnej młodej damie ;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. czasem takie ksiazki pozwalaja na relaks :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzięki za polecenie książki, w San raz dla moich dorastających siostrzenic

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie oceniam książki po okładce, bo na pierwszy rzut oka pozycja nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytałam i też recenzowałam :) Fajna, lekka książka, która pokazuje życie nastolatek od codziennej strony. Z reguły autorki takich powieści mocno koloryzują takie historie, ograniczając życie młodego człowieka do nieustających imprez i ekscesów. Tym razem jest bardziej prawdziwie i to naprawdę duży plus.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog