Intuicja w macierzyństwie

dzieciakCzym jest intuicja?


Intuicja to nasz wewnętrzny głos i osobisty doradca, który ratuje nie tylko w sytuacji krytycznej, ale pomaga w codziennych sprawach. Działa na wielu polach. Zdarza się jej wybrać inna trasę dojazdu do domu. Budzi w środku nocy, kiedy zdarzy się coś złego na drugi dzień. Pozwala dobierać trafniej przyjaciół. 

W relacji matka- dziecko też potrafi nieźle pomagać. Jako matki jesteśmy nieraz zdane na jej pomoc. Wielokrotnie pomogła mi uniknąć nie potrzebnych nerwów i wizyt lekarskich
Ostatnie wydarzenia w życiu ewidentnie pokazują, że intuicja mnie nie uratuje od całego zła tego świata.

Czy matka, która kieruje się emocjami może polegać na intuicji?


Pewnie niektórym może wydawać się to głupie, ale ja zawsze wiem kiedy pójść z synem do lekarza, a kiedy dać sobie spokój. I wcale nie narażam go na utratę zdrowia, czy groźne komplikacje. Wiem, że są matki co nawet z katarem pójdą. Nasz były pediatra twierdził, że osłabione katarem dziecko może złapać w przychodzi coś znacznie gorszego. Dlatego lepiej czasem podać syrop na gorączkę i zostać w domu.

Druga sprawa to nasze wędrówki po specjalistach i to już od czasu, kiedy syn był jeszcze nie narodzony. Nie wiem co z tą służbą zdrowia jest, ze doszukuje się chorób i wad w moim dziecku? 

Pewnie, że mają swoje procedury, których muszą dopełnić. Może powinnam się cieszyć, gdy lekarz wystawia skierowania. Bo mogę przebadać dziecko dokładniej. 

 A po raz kolejny przekonałam się, że moje dziecko jest zdrowe, tylko po prostu trochę inne. Ma swoje tempo rozwoju, trzeba go zrozumieć i dopasować się do jego potrzeb. A chodzenie po szpitalach doprowadziło tylko do tego, że złapał paskudnego wirusa.

Gdybym zaufała sobie do końca, to obyłoby się bez tego nie potrzebnego cierpienia. Ale cieszę się, że już wszystko dobrze.

Polegaj tylko na sobie, zaufaj intuicji.


Chciałabym to doradzić wszystkim mamom, którym wydaje się że lekarze i służba zdrowia są nieomylni. Zawsze czytajcie, szukajcie dalej i więcej. Nie dajcie sobie wmówić że Wasze dziecko jest opóźnione, gorsze, wymaga terapii, czy leczenia.

Jest literatura fachowa, inni specjaliści. Może lepiej jest zapłacić za wizytę prywatną, niż narażać dziecko na komplikacje zdrowotne. Wbrew ogólnym przekonaniom internet to też źródło wiedzy. I przede wszystkim intuicja, ona Was poprowadzi najlepiej. 

Powyższy wpis nie stanowi porady rodzicielskiej, a jedynie jest wynikiem moich luźnych przemyśleń.

Drogie mamy jesteście dla swoich dzieci najlepsze na świecie. Poświęcacie im każdą wolną chwilę, na zabawę, na naukę. Nie jesteście mniej mądre od szanownego Pana doktora. 

Komentarze

  1. ja kieruję się intuicją w życiu, w różnych kwestiach. myślę, że warto słuchać swojego wewnętrznego głosu

    OdpowiedzUsuń
  2. Intuicja jest ważna w różnych sferach naszego życia. Mamą nie jestem, ale często się nią kieruję :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja często polegam na swojej intuicji. Swoją drogą kolejny fajny temat poruszyłaś, doszukiwania się chorób i wad doświadczyłam w najbliższej rodzinie. Paranoja jakaś.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog