Ajahn Brahm "Buddyjska sztuka znikania"Medytacja jest dla każdego:


Oczywiście tylko jeśli ktoś ma ochotę się w nią zagłębić. Pomaga dokonać samoleczenia i uzyskać wsparcie psychiczne. Zmienić życie na lepsze, pomimo problemów jakich nie da się przecież uniknąć. 

Korzyści z medytacji są nieskończone i nie sposób wszystkie je tu wymieniać. Warto za to przyjrzeć się jej bliżej.

Myślę, że potrzeba ten temat rozpowszechniać, kiedy tak wiele ludzi doświadcza trudności w życiu.  Być może uda się Wam odnaleźć spokój po przeczytaniu  książki: Buddyjska sztuka znikania  Ajahn Brahm.


Jak się zatrzymać ?


Uważność to jeden z kroków, który pozwala osiągnąć pełnię w medytacji. Na czym polega?
Na skupianiu się na chwili obecnej. Ta praktyka doskonale ułatwia codzienne funkcjonowanie. Skupianie się na Tu i Teraz jest niesamowicie pomocne w osiągnięciu spokoju ducha.

Rzecz podstawowa, jaką musimy zrobić w obecnych czasach, to oderwać się od złych wiadomości. Nie analizować, nie myśleć o tym, co się dzieje gdzieś na drugim końcu kraju, czy też po drugiej stronie świata. My jesteśmy tu i teraz, liczy się tylko ten moment.

Jedziesz autem, rowerem idziesz drogą? To patrz przed siebie, ale i rozglądaj się na boki. Niezależnie od tego co robisz, skupiaj się na tej chwili. Celebruj przyjemności. Miej świadomość bólu, który czujesz. To nie jest złe, to wszystko przeminie. Akceptacja i obserwacja swoich myśli jest lekiem na zło.


Sasana.pl


Tak naprawdę sasana.pl znalazłam zupełnie przypadkiem na YouTube i tam też ich znajdziecie po wpisaniu tej nazwy. Myślę, że jakieś dobre duchy skierowały mnie tam akurat wtedy, gdy miałam bardzo ciężkie dni. W końcu każdy ma swojego anioła, a nawet kilku...

Słowa Ajahn Brahm wlewają w serce człowieka taki spokój, jakiego nie odczuwałam od dawna. Wystarczy odpalić internet, nałożyć słuchawki i można odpłynąć w inny świat. Oczywiście jako mama często słucham i robię coś innego jednocześnie. Na Sasana.pl znajdziecie też inne wykłady, nie tylko tego mnicha.

Z tego co piszą na stronie słowo Sasana ma tu znaczenie "nauka Buddy". Oczywiście odwołują się do nauk buddyjskich.  Najważniejsza jest bowiem wartość tych nauk, słów, medytacji, które pokazują.

Sasana.pl to prywatny,  niekomercyjny portal internetowy, który nie jest powiązany z żadną organizacją religijną. Tak naprawdę jest dla każdego, nie tylko dla tych co wyznają religię buddyjską. Nie da się jednak ukryć, że buddyzm wydaje się niezwykle korzystnym rozwiązaniem na wiele problemów tego świata.


Ajahn Brahm


Mnich buddyjski który porywa swoim spokojem, ale i poczuciem humoru. Świetnie mi się słucha jego wykładów i nawet z lektorem są one przydatne.  Bardzo pomocna okazała się dla mnie także jego medytacja prowadzona, ale nie tylko. 

Dzięki wykładom na Sasana.pl kupiłam też tą książkę: "Buddyjska sztuka znikania" i polecam ją każdemu, kto chce doskonalić się w medytacji. Każde słowo w tej książce chłonę jak oczarowana i przemawia do mnie jak żywe. 

"Buddyjska sztuka znikania" książka dla każdego?


Tak naprawdę ciężko jest przekazać treść książki w recenzji, ale chyba nie o to chodzi. Jestem dopiero w trakcie czytania i delektuje się każdym słowem. Nieśpiesznie, tak aby zapamiętać jak  najwięcej. Chociaż wiem, że będę do niej wracać. Książka dobra dla każdego, kogo interesuje rozwój duchowy. Kto lubi zadawać pytania, szukać prawdy i odnaleźć samego siebie.

Stanowi unikatowy kurs medytowania. Autor krok po kroku przytacza przykłady i techniki pomocne w tym, jak doskonalić swoje umiejętności. A wszystko przekazane jest w łatwy sposób. 

Buddyjska Sztuka znikania to prawdziwa skarbnica wiedzy, przy której nie sposób się nudzić. Warto dawkować sobie tą wiedzę, aby na bieżąco wcielać ją w życie. Jak się okazuje wcale nie trzeba wyjechać do Tybetu, aby osiągnąć oświecenie i wejść na wyższy poziom w medytacji.Komentarze

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog