5 korzyści jakie może przynieść medytacja


Medytacja wciąga coraz mocniej, z biegiem czasu  odkrywamy coraz więcej zalet. Jak wiele może zmienić w naszym życiu, wpływając na nas pozytywnie, ale też i na nasze otoczenie. Dokonuje się swego rodzaju transformacja, stajemy się lepszymi. 


Medytacja, nie tylko relaks 


Tego potrzeba nie tylko zabieganym mamom. Wszyscy wiemy, że obecnie takie czasy. Jakaś straszna pogoń za nieokreślonym celem. Brak spontaniczności, wolności, aby tylko zdążyć ze wszystkim.

Medytacja pozwala zatrzymać się i uspokoić rozbiegane myśli. Pewnie każdy z Was miewa kłopoty z pędzącymi myślami. Czasem przybiera to rozmiary mani prześladowczej. Bo co będzie, jak zdarzy się coś nieprzewidywanego. W medytacji uspokajamy ciało i dusze. To drugie przede wszystkim. Spokojny duch, to szczęśliwe ciało.


Lepszy sen po medytacji


Wieczorne medytowanie to idealne zajęcie dla tych co nie mogą zasnąć. Można medytować w łóżku, jak i na podłodze. Na twardym podłożu o wiele lepiej poczuć rozluźnienie całego ciała. Po medytacji szybciej zapadamy w zdrowy, relaksujący sen. Nawet gdy śpimy krótko, to nie jesteśmy tak zmęczeni. Dlaczego tak się dzieje? Medytacja po prostu pozwala nam się rozluźnić głębiej. Idąc spać spiętym, najpewniej rano nie obudzimy się zbyt wypoczęci. 


Kreatywność


Medytacja pozwala zatrzymać myśli, wyciszyć umysł, zamknąć niektóre niepowołane emocje. Odpuszczamy i wtedy przychodzą do głowy nasze prawdziwe myśli. Nie te wykreowane przez sztuczne ego, ale te prosto z serca i naszej duszy. Wiele pisarzy przyznaje się, że tworzy swoje teksty po medytacji. 

Rozwój duchowy


Nie mam najmniejszych wątpliwości, że osoba która medytuje rozwija się też duchowo. Nie chodzi o osiąganie kolejnych poziomów, ale o uzyskanie wewnętrznej równowagi. Medytując można odkryć w sobie  zupełnie nowe talenty. Poznawać siebie lepiej, dążyć do prawdy. Poszukiwać odpowiedzi na kolejne pytania. Bo kto raz wstąpi na ścieżkę rozwoju duchowego, ten nigdy już z niej nie zawróci.A co na temat medytacji sądzą sceptycy? 


Podobno medytacja pochodzi od sił nieczystych i może sprowadzić twoją duszę na manowce? To jednostronna i krzywdząca opinia na temat czegoś, co ma tradycję tysięcy lat. Praktykowana na Dalekim wschodzie, w Indiach. Podstawa wielu religii. Nie można stwierdzić jednoznacznie, że któraś religia jest ważniejsza od innej. Ludzi na świecie jest wiele, każdy ma prawo wybierać to, co dla niego odpowiednie, wierzyć w co chce. Jeżeli ktoś znajduje spokój tylko w modlitwie, to niech to robi. Wolność jest kluczem do odnalezienia samego siebie i do naprawy świata wokół nas. Dajmy ludziom żyć tak, jak tego chcą.
Komentarze

 1. Mnie ona bardzo uspokaja i relaksuje. Lubię czasami medytować.

  OdpowiedzUsuń
 2. Od dawna chcę spróbować, ale ciągle jakoś zawsze zajmę się czymś innym.

  OdpowiedzUsuń
 3. Często mam pełni myśli w głowie, negatywne emocje, medytacja jest dla mnie prawdziwym wybawieniem :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nigdy nie medytowałam, ale takie wyciszenie na pewno może człowiekowi dobrze zrobić.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja ostatnio medytuję, skąd wziąć kasę ;) Jeśli Tobie medytacja pomaga, jest ok :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tu chyba się przyda afirmacja na pieniądze, też podobno działa.

   Usuń
 6. Słyszałam już sporo zalet medytacji, ale sama jeszcze nie próbowałam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. mnie tego spokoju i snu brakuje. jestem nerwowa ale może zimą gdy będę miała czas spróbuję przygody z medytacją

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. NO właśnie, do tego nie trzeba wiele czasu. Bardziej chęci się przydają.

   Usuń
 8. Co do medytacji to słyszałam od egzorcysty, że faktycznie może otworzyć na złe duchy, ale to bardziej skomplikowana sprawa :) Takie domowe medytowanie, a raczej wyciszanie się i uspokajanie oddechu raczej nie powinno zaszkodzić, a wręcz przeciwnie :)

  OdpowiedzUsuń
 9. przymierzam się do medytacji od dawna, aż chyba zacznę od dziś :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog