Jak wspierać czytelnictwo u dzieci?Czytanie jest dla każdego?


Jestem osobą, która wychowała się na książkach. Od dziecka uwielbiałam dużo czytać. Książki były przepustką do świata fantazji. Bo nic tak nie pobudza wyobraźni jak wspaniała książka. Miłość do książek przelałam na syna i od czasów niemowlęcia codziennie czytamy mu przed snem. To nasze wieczorne rytuały, które pozwalają się wyciszyć i dobrze zakończyć dzień.

Uważam, że nawyk czytania są w stanie najlepiej przekazać rodzice. Bo kiedy rodzic nie czyta sam, nie proponuje dziecku książki, to niestety może ono nigdy nie nabrać chęci na samodzielne czytanie.Książki  dla małych i dużych


Niektórzy czytają tylko romanse, inni wielbią się w kryminałach. Mnie porywają książki o rozwoju osobistym. Czytanie daje możliwość nieustannego doskonalenia się. Nawet powieści dla kobiet często niosą ze sobą przesłanie, które pomaga spojrzeć inaczej na świat. Tak samo jest i z książkami dla dzieci. Każda może wnieść do świata dziecka wiele dobrego.


Jaka książka dobra dla dziecka


Staram się, aby syn miał dostęp do różnego rodzaju książek. Czasem, kiedy czytam mu książkę, a on jest już na tym etapie zadawania pytań, więc różnie to wychodzi. A czasem syn lubi sam przeglądać książeczki, zwłaszcza takie gdzie jest dużo obrazków.

Myślę, że rodzic jest w stanie najlepiej dobrać książki dla swojego dziecka. Każde dziecko ma swoje ulubione pozycje do czytania.  Bliskich sercu bohaterów, którzy zabierają go w magiczne podróże."Kraina bez książek" Martyna Kwiatkowska

Ostatnio otrzymaliśmy książkę od pojedztam.pl/sklep.  Kiedy zobaczyłam ten sklep,  to pomyślałam to może być coś innego i nie myliłam się. Książka, którą otrzymałam ma 16 stron, więc jest idealna na dłuższe czytanie. Nie ma też wielu obrazków, więc będą ją lubiły także starsze dzieci, które już umieją czytać samodzielnie.

Okładka książki jest twarda, a strony w środku z dobrej jakości grubego i błyszczącego papieru. O czym jest ta książka, zasugeruje Wam już jej tytuł. Moje zdanie na temat treści jest takie, że książka idealna na czytanie przed snem.
Każdy może być pisarzem?


Co mnie zaskoczyło, to że autorka książki jest młodą osobą i prawdziwą kobietą sukcesu. Nie tylko pisze książki, ale i prowadzi własną firmę, stronę internetową, oraz dużo podróżuje. Widać, że jej pasja pochodzi z miłości do książek.

Tak mi się nasuwa przy okazji, że książki tak naprawdę może pisać wiele z nas. Ja swoją pasję wyrażam w pisaniu bloga. Od jakiegoś czasu chodzi za mną napisanie własnej książki, być może spełnię to marzenie.


Komentarze

 1. Ja zaraziłam moją chrześnicę pasją czytania ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Serdecznie dziękuję za piękne słowa o mnie i o książeczce. Cieszę się, że bajka przypadła Wam do gustu.

  Martyna Kwiatkowska

  OdpowiedzUsuń
 3. Moja córka bardzo lubi ksiazeczki(A ma dopiero 3 lata),od zawsze jej czytaliśmy i tak zostało:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jako dziecko pochłaniałam masę książek, choćby w nocy pod kołdrą. Ostatnio brak mi czasu, bo egzaminy, albo jeszcze coś innego, ale jak coś ciekawego dorwę, to nie mogę się oderwać. Widzę, że moja najmłodsza wnuczka uwielbia książki, starsze tak różnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. To ważne, aby uczyć dzieci "magii czytania". Ja sama za dziecka dużo czytałam, dziękuję w szczególności mamie za to, że mnie zachęcała do książek :)

  OdpowiedzUsuń
 6. te starsze ksiazki sa najpiekniejsze

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog