MyVita 100% Naturalna D 3 FortePo Witaminę D sięgam prawie przez cały rok. Czasem podczas letnich miesięcy mam przerwy w dostarczaniu witaminy D,  jednak zimą nie mogłabym już bez niej żyć. Witaminę D nasz organizm potrafi sam wytwarzać, potrzebujemy jednak do tego słońca. A sezon na opalanie w naszym kraju trwa zbyt krótko, aby w pełni czerpać tylko z tego źródła Witaminę D.


Witamina D niezbędna?


O tym, że Witamina D jest konieczna dla  utrzymania zdrowia słyszymy tak wiele. Myślę, że nie ma już osoby, która nie byłaby świadoma jakie są skutki jej niedoborów. U mnie zawsze objawia się to obniżonym nastrojem. Jesienią, zimą i wczesną wiosną przyjmuje dawkę 4000 j.m. dziennie. To dla mnie optymalna dawka, przy której czuję się dobrze.  Przypomnę, że kiedyś chorowała na hashimoto i niestety moją tarczyca już nie jest taka jak kiedyś. Idą za tym różne zaburzenia funkcji ciała. 
Nie robiłam badań poziomu Witaminy D, przyjmuje ją na wyczucie. Chociaż producenci suplementów zalecają oznaczać poziom witaminy D. Oczywiście, że można by było to zrobić, ale cena wykonania takiej diagnostyki nie jest dla mnie przystępna na chwilę obecną. Jednak w przyszłości pomyślę, aby w końcu zrobić takie badanie.

Warto przypomnieć o zaletach witaminy D


Witamina ta wspiera funkcjonowanie układu kostnego, mięśniowego oraz zapewnia zdrowie naszym zębom. Osoby mające problemy z wchłanianiem wapnia we krwi powinny na stałe wprowadzić jej suplementację. Obowiązkowo Witaminę D powinny przyjmować dzieci oraz seniorzy, gdyż grupa ta szczególnie jest narażona na niedobry.


Witamina D3 MyVita forte dlaczego warto?


Wybierając taką formę Witaminy D otrzymujemy wysoko dawkę skoncentrowaną w minimalnej ilości. Witamina pochodzi z naturalnej lanoliny, rozpuszczona jest w ekologicznej oliwie z oliwek. Jako konserwant użyto naturalnej witaminy E. Otrzymujemy więc suplement o prostym składzie, bez dodatkowych substancji wypełniających, które mogłyby zaburzać wchłanialność.

Suplement ma postać kropel, które dozuje się precyzyjnie i wygodnie ze szklanej buteleczki.  Mam nadzieję, że pompka będzie działać bez zarzutów do końca. Pojemność wynosi aż 30 ml, przedkłada się to na 600 dawek, czyli starcza na bardzo długi czas. Dozownik jest na tyle wygodny, że można przyjmować witaminę bezpośrednio do ust bez konieczności skraplania  na łyżeczkę. 


Składniki: ekologiczna oliwa z oliwek extra virgin BIO, cholekalcyferol z lanoliny (Quali-D), przeciwutleniacz: D-alfa tokoferol (naturalna witamina E).

Sposób użycia: 1 kropla dziennie
Jak się sprawdziła u mnie Witamina D 3 Forte z MyVita ?


Paczkę z Witaminą D 3  Forte MyVita otrzymałam, gdy skończyły się moje kapsułki  z Wit. D. Nie miałam witaminy D przez kilka dni i od razu wpadłam w zły nastrój. Jestem zależna od światła słonecznego, a ostatnio tych jasnych dni było bardzo mało. Pogoda w styczniu bywała raczej jak w listopadzie.
Ktoś może powiedzieć, że to jest uzależnienie psychiczne. Nie zgodzę się z tym, gdyby tak było to podczas miesięcy letnich, kiedy nie suplementuje Witaminy D czułabym się źle. Nawet mój lekarz rodzinny twierdzi, że w tym kraju o naturalną witaminę D ze słońca bardzo ciężko i w zasadzie każdy powinien ją przyjmować przez cały rok. Oczywiście dawkę dobierając indywidualnie na podstawie badań.
Witamina D 3 Forte z MyVita sprawdza się u mnie na co dzień. Jest przyjmowanie jest proste i nie zajmuje wiele czasu. Nie ma konieczności popijania, tak jak w przypadku kapsułki. Smak kropel jest neutralny, olejowy, wyczuwam głównie oliwę z oliwek. Jednym słowem dla mnie bardzo komfortowa i naprawdę czuję, że działa.

Podsumowując: 

Witamina D 3 Forte z MyVita sprawdza się u mnie. Przyjmuje dawkę w ilości dwóch kropel dziennie. Nigdy o niej nie zapominam, gdyż decyduje ona o moim dobrym samopoczuciu.


Komentarze

 1. Ja przy moich problemach na początku tarczyca a pozniej ogolnie hormon. witm d lykam zawsze, zalezy od badań w jakiej dawce:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Znam firmę z innych suplementów ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja ogólnie nie przepadam za tego typu produktami, ale akurat o tej witaminie warto pamiętać, szczególnie w obecnym okresie :).

  OdpowiedzUsuń
 4. skończyła mi się witamina d, muszę kupić kolejne opakowanie lub tym razem zdecyduję się na taką formę

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja wybieram witaminę D w kapsułkach, zaś w formie kropelek podaję synkowi. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja witaminę D biorę, bo niestety za mało mamy słońca by ją wytworzyć

  OdpowiedzUsuń
 7. ja postawilam blisko biurka i tez codziennie o niej pamietam

  OdpowiedzUsuń
 8. Też przyjmuję witaminę D, ale innej marki :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Na liście produktów o wysokiej zawartości witaminy D znajdują się przede wszystkim ryby (np.: węgorz - 1200 IU/100g, śledź w oleju 800 IU/100g, łosoś - 540 IU/100g, dorsz - 40 IU/100g,), oraz żółtko jajka (54 IU/100g). By zapewnić dzienną dawkę witaminy D, należało by zjeść np. około 100g świeżego węgorza, lub 20 jajek.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog