Dywan winylowy do pokoju dziecka

 


Dywany PCV robią coraz większą furorę w naszych domach. Niektórzy wybierają taki rodzaj tylko na taras, czy balkon. Jest to wygodne i trwałe rozwiązanie. Pełni nie tylko funkcję dekoracyjną, ale też izoluje od podłoża. 


Dywany, dywaniki, maty do zabawy

Temat ten przewijał się nieustannie w domu.  Od kiedy urodził się syn starałam się zapewnić mu przytulne miejsce do zabawy. Dzieci lubią się bawić na podłodze.  Na samym początku mieliśmy dużą matę piankową, która zapewniała również amortyzację w razie upadku. 

Uniwersalny Dywan Winylowy Tropikalne liście o średnicy 80 cm znalazłam na stronie Dywanomat

Dziś opiszę moje wrażenia odnośnie tego dywaniku i czy spełnił on swoją funkcję?


Dywan winylowy dla dziecka ?

Jest to uniwersalny dywan o wzorze tropikalne liście. Sprawdzi się do różnych pomieszczeń. Kolorowy wzór od razu spodobał się synkowi. Są dostępne różne wymiary średnicy koła: od 50 do 150 cm. My mamy taki 80 cm i myślę, że mogłam brać większy. Chciałam jednak wcześniej sprawdzić, jak ten dywanik  w ogóle wygląda, czy spełni funkcję maty do pokoiku dziecka. Uważam, że jest to genialne rozwiązanie, które przebija tradycyjne dywany. Rozwija wyobraźnię i pozwala organizować różne zabawy.

Przede wszystkim nasuwa się tu kwestia higieny. Ten dywanik łatwo jest umyć, bo jego powierzchnia jest gładka. Można go na bieżąco dezynfekować, co jest szczególnie ważne. Oczywiście, że zwykły dywan też można czyścić itp. ale dla mnie zawsze to było kłopotliwe. Brud wchodził pomiędzy włosie dywanu, gromadził się kurz.  W przypadku dywanu winylowego nie potrzebuje drogiego sprzętu w postaci odkurzacza piorącego. 


Nie muszę chyba pisać jak bardzo syn ucieszył się z nowego dywanu, który ma ładną kolorystykę. Nie taką typowo dziecięcą, ale miłą dla oka. Odchodzimy już od typowych misiów, które owszem są urocze, ale dziecko szybko rośnie. Zresztą cała ta otoczka z wzorami dla dzieci cieszy oko krótki  czas, później myśli się już bardziej praktycznie. Niedługo trzeba pomyśleć o wyższym stoliku dla syna, bo lubi też dużo rysować. Kolorowanki Brawl Stars dostarczają dużo inspiracji.Kwestie techniczne, które zapewne mogą Was też zainteresować: grubość dywanu wynosi 2 mm. Jest na tyle cienki, że dziecko biegając się o niego nie potknie, a z drugiej strony stanowi dobrą izolację. Siedząc na nim ma się wrażenie, że mimo wszystko nie jest to sama podłoga, ale też nie jest za miękko. 

Dywan winylowy okazał się praktycznym dodatkiem do pokoju dziecka. Można na nim bawić się sypkimi rzeczami, a po całej zabawie łatwo wszystko zebrać i do kosza. 

Materiał PCV, syntetyczny, idealny dla alergika, nie gromadzi kurzu i roztoczy. Na stronie piszą że nie jest antypoślizgowy, warto to wiedzieć, bo każdy ma inny rodzaj podłogi. Na panelach nie przesuwa się, ale na płytkach mógłby. To są jednak moje spostrzeżenia, informacje zaczerpnięte na stronie producenta mają pokrycie w rzeczywistości. 

artykuł promocyjny

Komentarze

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog