Magiczna Niby-Kraina, w której każdy jest kreatorem własnej rzeczywistości. Istnieje tuż obok, jednak nie każdy ma do niej dostęp. Wszystko zależy od nas samych, czy wkroczymy na tą ścieżkę dobrowolnie...


Gdzieś istnieje taki Świat- Bez ekranów 

Bez telewizji, która robi z dzieci małe zombie. W tym Świecie dzieci i rodzice rozmawiają ze sobą, dzieląc się troskami i radościami. Robią wiele rzeczy razem: chodzą na spacery, podziwiają piękno Natury. Żyją Bez smartfonów, które zabierały im kiedyś wieczory, poranki i popołudnia.  Brak technologii sprawia, że łatwiej  im dostrzegać każdą bezcenna chwilę.

Czym byłby Świat bez technologii?

Ciemnotą, zacofaniem, brakiem wiedzy? Musielibyśmy jeździć na spotkania, umawiać się w restauracji, u znajomych, może grać w karty? Czy byłaby możliwość skorzystania z telefonu? Takiego zwykłego, z kablem, słuchawką jak z lat 90-tych. A może czytalibyśmy wieczorami przy świetle świecy, bo nie byłoby prądu. Chodzilibyśmy wcześniej spać, bo wieczór przeciągałby się nam za bardzo? Dzięki temu nie byłoby bezsenności, tabletek nasennych i problemów z uzależnieniem od gier komputerowych. 


Odnaleźć ten Świat

On istnieje, nie jako Odrębny Wymiar. Świat równoległy, jest tuż obok, choć ciężko go dostrzec. Na co dzień żyjąc zbyt szybko, w pośpiechu, gdy każdy moment przelatuje przez palce. Brak skupienia na chwili obecnej sprawia, że tak naprawdę nie żyjemy. Świat technologii zabiera nam cenne chwile z tak krótkiego życia. Tylko od nas zależy, czy ulegniemy mu bez próby oporu, czy może jeszcze zawalczymy.Komentarze

  1. W dzisiejszych czasach trudno się obyć bez techniki, kiedy ludzie są porozrzucani po całym świecie. Nie można też zanadto się uzależnić, bo to jest jeszcze gorsze ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. świetny tekst, technologia ma wiele zalet, ale i wiele wad

    OdpowiedzUsuń
  3. Technologia cały czas idzie do przodu no i ma to swoje plusy, również minusy- bardzo łatwo jest się uzależnić

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog