Lubimy szybkie rozwiązania do naszych domów. Kiedyś mozolnie kładło się płytki w kuchni, łazience, korytarzu.  Na pewno płytki są dobrym rozwiązaniem na podłogi. Do ścian mamy obecnie lepsze rozwiązanie: Panele ze szkła.


Jakie zalety mają Panele ścienne 


Panele ze szkła hartowanego to super rozwiązanie do małych i dużych powierzchni. Za ich pomocą można szybko i sprawnie odmienić swoją kuchnię. Nadają się do montażu pomiędzy szafkami, jak też obok płyty grzewczej. 

Panele zapewniają higienę, przy prawidłowym zamontowaniu jest gwarancja, że pomiędzy nic się nie będzie osadzać. Chyba każda z nas kiedyś czyściła fugi pomiędzy płytkami i wiemy jaka to mozolna czynność. 

Takie panele ścienne do kuchni mają bardzo gładką powierzchnię, są więc łatwe do czyszczenia. Brud do nich nie przylega, więc można go bardzo szybko usunąć. Trzeba to robić regularnie, aby powierzchnia wyglądała schludnie. To naprawdę niezła motywacja, jeśli ktoś ma problem z utrzymaniem porządku w kuchni. 

Panele szklane występując w wielu wzorach i kolorach, każdy znajdzie coś dla siebie. Można wybrać panel o wzorze płytek, cegły, kamienia, drewna, roślin... Jak również obrazy ludzi, zwierząt, krajobrazy, abstrakcyjne i wiele innych. 


Panele ze szkła wady


Panele ze szkła hartowanego nadają się do montażu obok kuchni gazowej, czy innej płyty grzewczej. Jednak trzeba pamiętać o pewnym szczególe: wybrać panel bez wzorów, np. ze szkła mlecznego lub przezroczyste. Odległość źródła ciepła od wzoru na panelu ma wynosić 20 cm. Nie w każdej kuchni da się zachować takie proporcje. 

Panele ścienne są proste w montażu, warunek jest jeden. Ściana do której ma być montowany panel musi być gładka, tynk nie może być naruszony i nie może tam być żadnych dziur. W przypadku wcześniejszego zdemontowania płytek, trzeba po prostu zadbać o naprawę ewentualnych uszkodzeń. Do tego super nadaje się gips i inne gotowe zaprawy. Ten problem odpada w nowym budownictwie, kiedy dopiero urządzamy nasze mieszkanie. 

przykładowa wizualizacja w sklepie

Jakie panele wybrałam


Panel Cytryna kostki lodu od razu przyciąga wzrok. Posiada wymiary 50x100, jest więc dość duży. W zestawie jest również klej, który szybko wysycha i całkowicie wiąże po 3 godzinach. Kuchnia nie musi być wyłączona z użytkowania na długi czas. 

Montaż moich paneli dopiero przede mną. Muszę poczekać na pomoc męża, bo jednak sama nie biorę się za takie remonty.  Jestem bardzo zadowolona z ich zakupu. Wybrałam wzór który rozjaśni ciemną kuchnię oraz wprowadzi nieco świeżości. 

Materiał promocyjny

Komentarze

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog