Blogmas # 1 nareszcie Grudzień !

 


Ruszają grudniowe Blogmas czyli oficjalnie odliczamy do Świąt Bożego Narodzenia. W ubiegłym roku z przyjemnością napisałam dla Was zaledwie parę wpisów, w tym chciałabym aby było ich nieco więcej. Wiem, że lubicie ten magiczny czas oczekiwania, to jak , zaczynamy ? Mam kilka fajnych pomysłów na ten grudniowy czas...


Christmas is Coming !

Ding, dong, dzwonią dzwonki sań. Mikołaj już jedzie, zaprzęg reniferów jest na przedzie. Zewsząd słychać tupot małych stóp, to Elfy skradają się znów. Wszystkie dzieci co grzeczne były cały rok, mogą liczyć na prezentów Moc. 

Kubek z Mikołajem czyli już można?


Grudzień rozpoczęłam od przeglądu szafki z kubkami i ten oto Kubek z Mikołajem zajął już swoje zaszczytne miejsce. Nawet zasmakowałam już pysznej Kawki z niego, co zachęciło mnie do działania, dodając energii na resztę dnia. Zwykle kawy nie piję codziennie, trzeba jednak przyznać że taka dekoracja też cieszy oko. Drugi przyjemny akcent to świąteczny sweterek z H&M, nabytek z ubiegłego roku zakupiony w second hand, spokojnie sobie leżał w szafie i przyszedł jego czas. 

Czerwone lakier do paznokci jest Świąteczny?

Ze Świętami nieodłącznie kojarzą mi się też czerwone lakiery do paznokci. Mam jeden kolor z Benecos: Vintage Red i to chyba jeden z nie wielu który nie niszczy mi paznokci i nie barwi płytki. Ten lakier nie ma tam w składzie wielu tych szkodliwych składników, więc sięgam po niego bez obaw. Nie boli mnie od niego także głowa.

Nie wiem, czy tylko ja tak mam, ale w grudniu o wiele częściej mam ochotę malować paznokcie, czy nawet zadbać o skórę rąk. Wiąże się to zapewne też z zimową pogodą, która narzuca pewne standardy w pielęgnacji. Podstawą jednak zawsze będą ciepłe rękawiczki, które dobrze chronią od mroźnego powietrza. 

Kiedy ubieramy choinkę?

Wreszcie nieodłączny dylemat, kiedy ubrać bożonarodzeniowe drzewko. Dyskusję na ten temat uważam za zbędne, każdy ubiera kiedy ma na to ochotę. Jedni ubierają 1 grudnia, inni 6 grudnia, jeszcze inni 24, w Wigilie Bożego Narodzenia. 

Tak naprawdę nie ma to znaczenia, postępujmy zgodnie z własnymi przekonaniami, a nie tak jak nam ktoś narzuca. Warto się jednak zastanowić, czy choinka będzie sztuczna, czy żywa, bo to też ma znaczenie jak długo postoi. Osobiście wolę teraz małe dekoracje, czy nawet świerkowe gałązki w wazonie, a taka większa zajmie swoje zaszczytne miejsce bliżej Świąt. 


Nich Moc Światła będzie z Tobą!

Na koniec tego spontanicznego Blogmas mam dla Was pozytywne przesłanie: Nie dajcie się szarości dnia codziennego. Warto pielęgnować swoje małe pasje, nawet ulegać codziennym zachciankom. Kupić sobie czekoladę, napić się dobrej kawy w kawiarni, wyjść ze znajomymi. Grudzień może mieć różne oblicza, na pewno nie spodziewajmy się od razu Krainy Śniegu, bo pogoda w naszym klimacie jest jaka jest. Jednak odliczając do Świąt sprawimy, że nawet zwykła codzienność może okazać się całkiem znośna, a nawet magiczna. 


Komentarze

 1. Cześć!! W tym roku postaram się czytać blogmasy i faktycznie być w tym świątecznym nastroju:-) Także już nie mogę się doczekać!!
  Taak, w ogóle kolor czerwony jest mega świąteczny :D
  Sciskam!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Jaki pozytywny post !!! Już wiem, że lubię tu zaglądać (choć dopiero od niedawna ). Kubek ? Przypomniałaś mi o kubku świątecznym, za którym nie przepadam, bo jest wysoki i jest schowany w ostatnim rzędzie i nikt go nie używa. Teraz jest jego czas !!! Czas kubka !!! Już się cieszę na to, że w tym czasie, który właśnie się zaczął będę robić wszystko to, czego nie robię na co dzień . Wszystko będzie inaczej !!! Dzięki Ci kochana :)) Pozdrawiam :)))

  OdpowiedzUsuń
 3. No właśnie, dlaczego ja tak dawno nie byłam w kawiarni? Czas to nadrobić :D

  OdpowiedzUsuń
 4. No właśnie, dlaczego ja tak dawno nie byłam w kawiarni? Czas to nadrobić :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubię czytać blogmasy :) To znak, że coraz bliżej Święta :)

  OdpowiedzUsuń
 6. uwielbiam ten czas oczekiwania. Chętnie bym wzięła udział w jakimś zorganizowanym blogmasie , ale żadnych ciekawych wyzwań nie znalazłam ;(

  OdpowiedzUsuń
 7. U mnie w rodzinnym domu ubierało się w Wigilię :) A tutaj no trochę inaczej :D

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog