Blogmas # 20 Świąteczne Q&A

 


Jak tam nastroje przed-świąteczne w ostatnim tygodniu?  Dacie wiarę, w tym tygodniu mamy już Wigilię, jak to szybko ten miesiąc mija. W tej przed-świątecznej krzątaninie nie zapominamy o przyjemnych sprawach, jak choćby nowy wpis na blogu. 


Dwadzieścia pytań, czyli jak wyglądają u mnie Święta?

Dziś Świąteczne Q&A i dwadzieścia pytań o święta i tradycje z nimi związane. Każdy obchodzi święta nieco inaczej, w  rodzinach panują różne zwyczaje. Z biegiem lat mój obraz świąt nieco się zmienił, ale dzięki temu że jestem mamą jest okazja odkryć urok świąt na nowo. 


1. Czy odliczasz dni do Świąt?

Tak, zaczęłam odliczanie 1 grudnia i na pewno to widać na blogu. Co prawda miałam zamiar pisać codzienne blogmas, lecz niestety życie zweryfikowało te plany. Mimo wszystko się cieszę z każdego nowego postu. Lubię dostrzegać małe rzeczy, cieszą mnie kartki świąteczne od bliskich, czy pakowanie prezentów. Stwierdziłam, że samo oczekiwanie na Święta może być nawet bardziej przyjemne niż te 3 świąteczne dni, które nie zawsze są takie jak oczekiwaliśmy.


2. Kiedy zaczynasz przygotowania do Bożego Narodzenia?

W tym roku zaczęłam je od 1 grudnia, na każdy dzień wyznaczyłam sobie drobne zadania, dzięki czemu nie mam takiego stresu. Nie lubię zostawiać spraw na ostatnią chwilę. Przeznaczyłam sobie odpowiednią ilość czasu na zakupy. Świąteczne porządki odpowiednio rozplanowałam, dzięki czemu udało się uniknąć dużego natłoku obowiązków. 

3. Co lubisz robić podczas przerwy świątecznej?

Jako mama i pani domu nie mam przerwy świątecznej, jednak zamierzam podczas świąt odpocząć od mediów społecznościowych i dać sobie też luz z blogowaniem. Na pewno w święta nie pojawi się żaden nowy wpis, ale chętnie odwiedzę inne blogi i poczytam nowe świąteczne wpisy, których bardzo mi w tym roku brakuje.

4. Wolisz Wigilię czy pierwszy Dzień Świąt?

Pierwszy dzień Świąt to dla mnie już czas totalnego luzu. Wigilia to zwykle bardzo pracowity u mnie dzień. Trzeba przygotować kolację wigilijną, zrobić sałatki, wykonać ostatnie porządki. Wigilia zawsze mnie stresuje przez gotowanie, które nie zawsze mi wychodzi. 

5. Wypatrujesz pierwszej gwiazdki?

Lubię patrzeć w gwiazdy nie tylko w Wigilie, zapewne więc będę czekać tego dnia na ten szczególny znak na niebie. Pierwsza Gwiazdka tradycyjnie już wyznacza początek wieczerzy wigilijnej. 

6. Chodzisz co roku na pasterkę?

Niestety nie, bo cenie sobie bardzo sen i nocny odpoczynek. Kiedyś bardzo podobały mi się te obrzędy związane z pasterką i wzbudzały we mnie zupełnie inne uczucia niż obecnie. 

7. Jakie prezenty lubisz dostawać?

Praktyczne i przydatne. Uwielbiam otrzymywać książki, ubrania, kosmetyki, perfumy czyli to co większość kobiet. Nie jestem wybredna w kwestii prezentów. Dla mnie liczy się przede wszystkim pamięć.


8. Ubierasz się odświętnie czy spędzasz święta w piżamie?

W święta lubię wygodę, jak nie ma gości mogę chodzić w piżamie i szlafroku cały dzień. Mam jednak na te święta dwa super stroje, które niebawem Wam pokażę. 

9. Jak wygląda twój pokój podczas okresu świątecznego?

Jest w nim wiele ozdób związanych ze świętami. Lubię ustawiać różne figurki, wieszać zimowe obrazki. W oknach światełka. Choinka zwykle zajmuje honorowe miejsce w salonie. Nie lubię nadmiernie zagracać sobie pokoju tym co nie potrzebne. 

10. Jak wygląda Boże Narodzenie w Twoim domu?

Zwykle tak jak w większości rodzin, tradycyjnie. Lubimy się odwiedzać, składać sobie życzenia, celebrować ten czas przy suto zastawionym stole. Jest też czas na świąteczny spacer i oraz oglądanie świątecznych filmów. 

11. Czy masz jakieś wesołe wspomnienia świąteczne?

Z dzieciństwa mam wspomnienia prawdziwej zimy na Boże Narodzenie. Kiedy ścisnął duży mróz i było mnóstwo śniegu, a my poszliśmy nocą na pasterkę, to była niezła przygoda. 


12. Co najbardziej lubisz w świętach?

Czas wspólnie spędzony razem. Pyszności na stole. Odwiedziny bliskich. Spacery i przede wszystkim dużo odpoczynku i leniuchowania. 

13. Czego nie lubisz w świętach?

Obżarstwa.  Mało tolerancyjnych ciotek, które są wiecznie niezadowolone z życia. 

14. Masz jakieś świąteczne tradycje?

Kolacja wigilijna, długi spacer po kolacji i podziwianie wystrojów świątecznych w okolicy. 

15. Jaką będziesz miała choinkę w tym roku?

Choinka już stoi, ubrana przez męża i synka. W tym roku jest to sztuczne drzewko, ale przez parę lat z rzędu była to choinka żywa, przystrojona w światełka i stała na balkonie. 

16. Jaki kolor lampek choinkowych lubisz?

Lubię kolorowe lampki, migające, w dużej ilości. 

17. Wolisz dawać czy dostawać prezenty?

Dawanie daje mi ciepło w sercu, wewnętrzną radość. 

18. Jeśli miałabyś w tym roku dać prezent jednej osobie to, kto by to był?

Chciałabym dać prezent komuś naprawdę potrzebującemu. 

19. Jaki jest najfajniejszy prezent jaki, kiedykolwiek dostałaś?

Fiat 126 P po zrobieniu prawka w 2002 roku, wtedy to było coś. A teraz fiacik znów jest w cenie. 

20. Czy powiadasz kalendarz adwentowy?

Mam dwa kalendarze adwentowe z czekoladą. Nie jest to nic nadzwyczajnego ani firmowego. Co roku obiecuje sobie kupić kalendarz kosmetyczny. 

...

Moje Q&A postanowiłam skończyć na 20 pytaniu bo niestety zabrakło mi pomysłów. Dajcie znać czy robicie takie posty przed świętami? Chętnie poczytam Wasze odpowiedzi na świąteczne pytania. Komentarze

  1. Szczerze to ja jakoś nigdy nie odliczałam do świąt, a kalendarzy adwentowych nigdy nie miałam ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Udanych świąt! U mnie będzie raczej nadrabianie spraw blogowych, chociaż nie wiem jak to będzie z czasem, być może odwiedzę siostrę ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. U mnie też zazwyczaj Wigilia jest tym dniem gdzie mam dużo pracy, a Pierwszy Dzień Świąt to już tylko laba i odpoczynek ;)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog