Blogmas # 6 Mikołajki i Christmas deco

 


Cenimy sobie grudzień za świąteczne dekoracje. Nie tylko wychodzące zewsząd, z każdej strony internetowej, co królujące na ulicach i w sklepach. Może i chodzi o to, że ten nastrój ma nas przekonać do bardziej spontanicznych zakupów. Cała ta otoczka jednak poprawia nam nastrój i dodaje otuchy. 


Światło rozjaśnia mrok

Świąteczne lampki, łańcuchy led, świecące figury,  wybór jest przeogromny. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Kolorowe światła rozświetlają szare dni, kiedy jeszcze oczekujemy na nadejście białej zimy. Dlatego nie żałujmy sobie i ozdabiajmy dom i ogród  światełkami. Niektórzy rozświetlą domy dopiero 24 grudnia, zgodnie z tradycją ubierało się choinkę w Wigilię Bożego Narodzenia. Jeśli mamy ochotę zrobić to wcześniej nic nie stoi na przeszkodzie. 


Zrób to sam, ozdoby choinkowe 

Nie jest wcale powiedziane, że od razu trzeba iść do sklepu. Wydać majątek na ozdoby i światełka to nie sztuka. Liczy się pomysł  i kreatywne podejście do tematu. W Internecie znajdziemy mnóstwo inspiracji DIY, jak samodzielnie wykonać ozdoby choinkowe, również takie do ogrodu i na zewnątrz. 

Dzieciaki też będą mieć mnóstwo frajdy kiedy zrobią coś samodzielnie. Wystarczy np. papier kolorowy, wodoodporne naklejki. Wiele rzeczy można zrobić z recyklingu np. ozdoby z szyszek, gałązek, wianki ze sosnowych gałązek, aniołki ze słomy. Oczywiście wszystkie te rzeczy trzeba sobie odpowiednio wcześniej zebrać. Satysfakcja z samodzielnie wykonanych ozdób jest przeogromna. 


Z pewnością czas oczekiwania na Boże Narodzenie może być tym najpiękniejszym w roku. Warto go wykorzystać kreatywnie, skupiając się na pozytywnych rzeczach. Ani się nie obejrzymy i będziemy mieć białe Święta. 

Komentarze

  1. Raczej nie wierzę w białe święta, bo to byłby cud ;/ Jeśli chodzi o strojenie choinki 1 grudnia to dla mnie to przesada, bo nie dziwię się, że zaraz po świętach się nudzi. A to dopiero wtedy trwa ten świąteczny czas - święta ten czas zaczyna, a nie kończy. Ale niestety ten zwariowany świat już sam nie wie czego chce i potem mamy to co mamy. Ja kocham święta. Uwielbiam magię grudnia, ale zdecydowanie jestem za tradycją i prawdziwe świąteczne świętowanie zaczynam w wieczór wigilijny.

    OdpowiedzUsuń
  2. Światełka uwielbiam, a robienie ozdób zostawiam raczej dzieciom. W tym roku kuszą mnie porządnej jakości światełka, no i być może skuszę się na jakąś fajną ozdobę :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Niedługo u mnie rozbłyśnie choinka :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog