Jakie meble dla przedszkolaka i ucznia ?

*artykuł reklamowy*

 

Dzieci tak szybko rosną, a my dbamy aby otaczający je świat był przyjazny. Z pewnością każdy rodzic chce, aby jego dziecko przebywało w dobrze rozplanowanej i funkcjonalnej przestrzeni. Sprzęty i meble dostosowane do wieku dziecka znacznie ułatwiają mu poruszanie się, nie tylko w jego pokoiku, ale także w przedszkolu, czy w szkole. Co prawda nie mamy tak do końca wpływu na to jak urządzona jest sala szkolna,  ale znamy wytyczne jakimi musi kierować się szkoła. Na pewno warto to sprawdzić, zanim zapiszemy dziecko do danej placówki. 


Meble dostosowane do wieku i wzrostu dziecka


Nie ulega wątpliwości, że meble dla dzieci powinny być wykonane z atestowanych materiałów. Dzieci spędzają w przedszkolu, czy w szkole dużą część życia. Często rodzice pracują na cały etat i szkoła czy przedszkole to dla dziecka drugi dom, dlatego tak ważne jest odpowiednie urządzenie sali szkolnej. Odpowiednio wyposażone sale sprzyjają nie tylko zdrowiu, ale też wpływają na funkcjonalność, a także na samopoczucie. 

Wszystkie meble muszą być dostosowane do wieku i wzrostu dzieci. Inne meble będą mieć maluchy, a inne starszaki. Druga bardzo istotna kwestia to użyteczność mebla pod względem wygody. Odpowiednio wyprofilowane krzesła nie tylko ułatwiają koncentrację, ale i zapobiegają powstawaniu wad postawy. Ma to kluczowe znaczenie zwłaszcza dla najmłodszych dzieci. Solidne meble w swojej ofercie posiada https://cezasglob.pl/ , oferuje m.in. stoliki, krzesła, regały, stoliki komputerowe, biurka, a nawet meble do szatni. Sklep posiada w swoim asortymencie także meble biurowe, szafy, regały metalowe i inne. Warto do niego zajrzeć nawet jak urządzamy swoje własne domowe biuro. 


Jak wybrać pierwsze biurko i krzesło, jakie meble kupić?

Wybór odpowiedniego biurka dla dziecka w wieku przedszkolnym i wczesno-szkolnym to bardzo ważna sprawa. Urządzając pokój dla dziecka warto brać pod uwagę wysokość mebla, a także to że dziecko w tym wieku szybko rośnie. W sprzedaży są dostępne specjalne stoliki które posiadają regulację wysokości. Tańsze modele zwykle nie mają zamontowanych szafek, jednak dziecku najbardziej potrzebna jest odpowiednia wysokość blatu. Jeśli nie chcemy takiego stolika, to można kupić bardziej uniwersalne biurko, za to zainwestować w lepszy fotel, który posiada regulację wysokości.

Fotel dla dziecka może być obrotowy bądź na nóżkach, zwykle te drugie bywają nieco tańsze, ale i mniej wygodne. W obu przypadkach wysokość można regulować w miarę potrzeby gdy dziecko rośnie. W pokoju dziecka na pewno niezbędne są również szafki i regały o odpowiedniej wysokości, które ułatwiają utrzymanie porządku i pomieszczą wszystkie potrzebne dziecku akcesoria. Zupełnie nie przydatną może okazać się wysoka szafa z drążkiem na ubrania, do którego mniejsze dzieci zwykle jeszcze nie sięgają. Taka szafa wystarczy do przedpokoju, gdzie lepiej będzie sprawować swoją funkcje.


Co jeszcze warto kupić do pokoju dziecka?

Na pewno każdy rodzic się z tym zgodzi, że dzieci uczą się przede wszystkim przez zabawę. Dużo czasu spędzają na podłodze, układając klocki i bawiąc się lalkami czy samochodzikami. Do takich zabaw niezbędne jest miękkie podłoże, jak dywan czy mata pokojowa. Decydując się na dywan trzeba brać pod uwagę z jakich jest materiałów, czy są one bezpieczne dla dziecka. Druga ważna kwestia to możliwość utrzymania ich w czystości. Maty pokojowe wykonane ze specjalnej pianki lub kauczuku zwykle łatwiej jest czyścić nawet na mokro. Dywany są o wiele bardziej problematyczne, w przypadku małych dzieci zupełnie nie praktyczne. 


Komentarze

  1. My póki co pokoje mamy urządzone, ale przed nami zakup nowego łóżeczka, bo to stare robi się za małe.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog