Pyszna kawa jak z kawiarni - w domowym zaciszu

*artykuł promocyjny*

 
Kawa to lubiony napój wielu z nas. Ciężko nam bez niej funkcjonować. Pobudza nas do działania, pozwala przetrwać długie godziny w pracy. Stawia nas na nogi każdego poranka. Coraz więcej osób zwraca uwagę na jakość kawy, ale też na sposób jej parzenia. Kawa rozpuszczalna choć szybka i prosta do przyrządzenia, wielu osobom kojarzy się z najgorszą jakością. 

Dobra kawa tylko z kawiarni? Niekoniecznie

Zwykliśmy kojarzyć pyszną kawę tylko z wizytą w kawiarni? To prawda, że napój podany nam do stolika posiada zupełnie inną wartość, zwłaszcza kiedy wypić ją w dobrym towarzystwie, prowadząc miłą konwersację. W lokalach gastronomicznych zazwyczaj podają nam kawę z ekspresu. Firmy inwestują w sprzęt nie małe pieniądze, bowiem klient zadowolona z jakości kawy szybko wraca i przynosi kolejne zyski. Poza tym ekspres parzy kawę szybko i każda filiżanka posiada wysoki standard, oczywiście tylko wtedy gdy jakość ziaren jest też odpowiednia. 


Sprytne urządzenie - kawiarka włoska 

Chcemy tak samo dobrą kawę pić w domu, ale to nie oznacza, że musimy od razu zainwestować w ekspres za kilka tysięcy, który w dzisiejszych czasach nadal jest synonimem luksusu i majętności. Czy więc pozostaje nam tylko nudny sposób parzenia kawy po turecku? Niekoniecznie, bo mamy jeszcze do dyspozycji takie urządzenie jak kawiarka włoska .

Kawiarka do parzenia kawy inaczej zwana makinetką to bardzo popularne we Włoszech urządzenie do parzenia kawy.  Kawiarki mogą być aluminiowe, ale są też droższe modele ze stali lub z porcelany. Nie należy się jednak obawiać przenikania metalu do napoju, bo kontakt naparu z metalem jest krótki, kawę parzy się tak naprawdę tylko kilka sekund. Jego budowa nie jest skomplikowana i nie wymaga czasami nawet dostępu do prądu. Najprostsze kawiarki stawia się po prostu na gazowej płycie grzewczej. Dosłownie w parę minut możemy cieszyć się smakiem głębokiego aromatu tradycyjnej kawy włoskiej. W sprzedaży są też modele kawiarek działające na energię elektryczną. Warto podkreślić, że kawa parzona w kawiarce jest zdrowsza od tej po turecku, gdyż woda ma krótki kontakt z kawą a wrzątek wydobywa z ziaren ich najlepszą esencję. 


Kawiarka i co jeszcze ?

Ilość naparu przyrządzonego z kawiarki zwykle nie jest duża, jednak kawa posiada  o wiele bardziej głęboki aromat od tej parzonej po turecku. Zwykle wypija się o wiele mniejszą porcję, która może też działać bardziej pobudzająco. Jeżeli chcemy pić kawę tylko z kawiarki to warto zaopatrzyć się w specjalne, mniejsze filiżanki z porcelany. Zapewni nam to nie tylko wygodę, ale sprawi że cały rytuał picia kawy stanie się jeszcze bardziej przyjemnym. Oczywiście posiadanie tak prostego urządzenie jak kawiarka wcale nie zwalnia nas z konieczności użycia wysokiej jakości ziaren kawy, które powinny być świeżo zmielone. Nie obejdzie się więc i bez sprawnego urządzenia do mielenia kawy. 

Kawa z kawiarki to też wiele możliwości, nie tylko zwykła mała czarna. Dodając do kawy spienione mleko uzyskamy pyszne cappuccino. Tak naprawdę możliwości jest więcej, wszystko zależy od naszej własnej inwencji twórczej. Wysoka jakość ziaren kawy oraz sprawne urządzenie jak kawiarka włoska sprawią, że możemy się cieszyć wysoką jakością kawy wypitej jak w kawiarni. 


Komentarze

  1. Picie z filiżanki ma swój niepowtarzalny klimat. Ja niestety nie pijam kawy, ale czasami lubię napić się z niej herbaty.

    OdpowiedzUsuń
  2. W domu bywa najpyszniejsza :) Mamy dwie włoskie kawiarki, większa i mniejszą ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Czasem lubię właśnie z kawiarki

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog