Oderwani od rzeczywistości? 

Ludzka psychika nigdy nie przestanie mnie zadziwiać. Co też ludzie potrafią w swoich głowach wymyślać. Wiadomo, każdy ma inne doświadczenia, inny punkt widzenia, więc i świat otaczający dostrzega inaczej. I mamy do tego prawo, widzieć rzeczy po swojemu. 

Co Ty widzisz?

Ja widzę kozy i relaks. Ktoś inny może widzieć tylko krzaki, komary i dzicz. 

Mnogość internetowych ekspertów.


Aktualna dostępność do wiedzy aż razi.  Zawsze szanuję zdanie cudze, bo wiem, że każdy może dostrzegać inaczej to co go otacza. Niestety pewne grupy ludzi zupełnie nie akceptują odmiennego zdania. Z nimi najlepiej nie wchodzić w głębsze rozmowy. 

Obecnie ekspertem  - może być każdy. Napisać książkę -  może każdy. Dzielić się wiedzą - może każdy. I to jest wspaniałe. Wolność słowa, możliwości, warto to wykorzystać. 


Za dużo na raz ***


Niby jest mnogość wyborów. Możesz prowadzić blog, wykupić sobie domenę i nawet czuć ważnym. Zostać Gwiazdką Instagrama, przebierać się do zdjęć, przyciągać spojrzenia. A co tak naprawdę to wnosi do życia? Warto zadać sobie to pytania, czy chwila sławy warta tego czasu jaki oddajesz?


Kiedyś napisałam taki tekst: Czy blogger jest pisarzem? 

Różne były komentarze. Niektórzy wręcz się oburzali, że blogerki to absolutnie nie mogą się nazywać pisarkami. A ja Wam powiem, niech każdy czuję się KIM Chce. Wtedy świat choć troszkę będzie prostszy. Komentarze

 1. Dokładnie, każdy niech się czuję jak mu pasuje, nam nic do tego. Ja nie czuję się jak pisarka, często mam pustki w głowie. Piszę o tym, co mnie najbardziej interesuje. Wcześniej myślałam, że to medycyna, niestety myliłam się, choć wiedza i doświadczenie mi się przydało. Praktycznie, nie czułam się w tej pracy najlepiej ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja znowu mam dość, że każdy coś reklamuje... osoba zajmująca się duchowością co chwila dodaje reklamę nowej książki, zachęca do zakupu. Uwielbiam instagrama i konta gdzie pokazuje się naturę itp.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To chyba dlatego że każdy chce jakoś przetrwać i zarobić co kolwiek.

   Usuń
  2. Wiesz znane osoby, które mają wiele obserwatorów i zarabiają krocie to robią. Napędzają rynek jeszcze bardziej. Nie miałam tu na myśli zwykłych zjadaczy chleba

   Usuń
 3. W dzisiejszym świecie właśnie trzeba być sobą,czuć się sobą

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale pięknie podsumowałaś ten wpis :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog