Budować? Remontować? BHP na budowie

 


*artykuł reklamowy*

Wielu z nas marzyło kiedyś lub marzy o posiadaniu własnego domu. Z czy to się łączy zdajemy sobie sprawę dopiero w trakcie prowadzenia prac budowlanych. Nie jest to łatwe zadanie dla ekipy budowlanej, jednak inwestor też ma zajęty grafik. W obecnych czasach można trochę pooglądać filmów  czy nawet relacji z postępu prac budowlanych i wtedy już mamy jakieś pojęcie czym tak naprawdę jest budowa domu. 

Własny dom marzenie wielu z nas

Zwykle myśl o potrzebnie budowy domu kiełkuje w nas powoli, czasem i latami rozważamy wszelkie za i przeciw. Jednak bywa i tak, że decydujemy się szybko na zakup w starszym budownictwie, aby tylko uniknąć całej tej procedury z papierkami, przepisami i prawem. Później za to trzeba się męczyć z remontami. Gorzej jeśli zamieszkamy w domu i musimy go jednocześnie remontować. Dobrą opcją jest też zakup wykończonej już inwestycji, jednak to wiąże się też z tym że wszelkie zmiany mogą być już bardzo trudne do wprowadzenia.

Wybór ekipy ma znaczenie

Każdy kto kiedyś budował dom zdaje sobie sprawę jak ogromne znaczenie ma sprawnie działający zespół budowlańców. Z nim postęp prac na budowie idzie gładko, a zawiadujący ekipą kierownik trzyma wszystko w ryzach. Wybierając firmę która podejmie się tego zadania warto wcześniej zrobić podgląd jej wcześniejszych inwestycji, a przynajmniej zapoznać się z opiniami na temat ich pracy. W każdej ekipie budowalnej istotne jest dobre współdziałanie, dokładność oraz respektowanie przepisów bhp, STRUMIN zapewnia bezpieczeństwo całej inwestycji.

Bezpieczna budowa i remont domu

Kiedy zdecydujemy się na zakup domu w starszym budownictwie i przyjdzie zmierzyć się nam z remontem, to warto od samego początku zadbać o jego sprawny przebieg. Pewnie tym wszystkim zajmie się ekipa, warto jednak znać pewne wytyczne. Na to co dzieje się w obszarze naszej posesji też mamy realny wpływ. Niedopuszczalnym jest aby pracownicy łamali przepisy i stwarzali zagrożenie dla sąsiadujących z domem obiektów, np. chodnika czy drogi którą poruszają się ludzie. Przy remoncie elewacji niezbędne jest np. zastosowanie specjalnym siatek ochronnych oraz solidnego rusztowania. Porozmawiajmy o naszych wątpliwościach z architektem, kierownikiem, majstrem. Zadbajmy aby wszystko przebiegało sprawnie i bezpiecznie. Bezpieczeństwo w trakcie prowadzenia prac budowlanych i remontowych jest kluczowe. 


Komentarze

  1. Przydatny wpis, bezpieczeństwo jest najważniejsze.

    OdpowiedzUsuń
  2. Bezpieczeństwo ma ogromne znaczenie, wybór ekipy remontowej też.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog