Prawo gospodarcze: windykacja nie taka prosta?

 *artykuł zawiera reklamę*


Żyjemy w czasach nadmiernej konsumpcji. Kupujemy zbyt wiele, przeciążeni nadmiarem przedmiotów wokół siebie, w końcu i tak pragniemy minimalizmu. Co zrobić aby cieszyć się z postępu technologicznego, jednocześnie nie wpadając w długi? Wbrew pozorom jest to bardzo proste.

Rozwój technologii wcale nie ułatwia życia?

Jeśli by brać pod uwagę rozwój nowoczesnych technologii, to obecnie mamy dostęp do wielu udogodnień. Gospodarstwa domowe zaopatrzone są w przeróżne technologiczne rozwiązania które sprawiają, że teoretycznie powinniśmy mieć mnóstwo czasu dla siebie. Obiad praktycznie robi się sam, sprzątanie również, a my możemy oddawać się przyjemnościom? Niestety dla wielu z nas życie nie wygląda tak różowo. Współczesne kobiety żyją jeszcze w większym stresie niż kilkanaście lat wstecz.

Mamy coraz więcej obowiązków, czas poświęcony dla rodziny nigdy nie był tak mocno okrojony. Niestety postęp zmusza nas do wielozadaniowości. Aby pozwolić sobie na zakup coraz to nowszych sprzętów musimy pracować więcej, przez to mamy jeszcze mniej czasu na przyjemności i błędne koło się zamyka. Warto jednak zadać sobie pytanie, czy ten czas poświęcony tylko na pracę kosztem utrzymania wysokich standardów życia jest tego wart?

Kupuj tyle na ile Cię stać

Jest taka złota rada udzielana w wielu finansowych poradnikach, aby nigdy nie kupować na raty, nie brać kredytów na wakacje i nie pożyczać nikomu pieniędzy. Tak naprawdę to najbiedniejsi potrafią żyć ponad standard swoich finansowych możliwości. To prawda że mnogość przeróżnych ofert bywa bardzo kusząca. Obecnie banki oferują nam kredyty z ubezpieczeniem i można doznać złudnego uczucia bezpieczeństwa. Czasami jednak nie mamy wyjścia i potrzebny jest kredyt na mieszkanie, który i tak bywa tańszym od najmu. Zawsze warto rozważyć wszelkie możliwości, a nawet udać się po poradę do prawnika specjalizującego się w prawie gospodarczym. 


Co zrobić gdy dłużnik zalega nam ze spłatą?

Jeśli zdarzyłoby się Wam być w takiej sytuacji że komuś pożyczacie to zawsze warto zadbać o umowę. Zwłaszcza gdy mamy do czynienia z wyższą kwotą. W przypadku braku zwrotu pożyczki warto od samego początku udać się po pomoc do profesjonalistów, wtedy mamy duże szanse odzyskać dług w całości. Firmy windykacyjne jak https://www.aif.com.pl/ szczegółowo badają sytuację finansową dłużników, skutecznie uzyskując zwrot pieniędzy. 


Komentarze

  1. Bardzo ciekawy post. Zgadzam się z tym stwierdzeniem o nie kupowaniu na raty, jeśli nie trzeba. Kupuj na tyle, na ile Cię stać dokładnie...

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog