Magia Naturalna, Przewodnik na cztery pory roku

*współpraca reklamowa*


W ciepły czerwcowy poranek siedzę na łące i myślę: jakie to życie jest wspaniałe. Możliwość egzystencji w zgodzie z Naturą to najlepsza rzecz jaka mogła mi się przytrafić. Jak bliskie są mi słowa i zdania przeczytane w "Magii Naturalnej" autorstwa Dobromiły Agiles, trudno sobie wyobrazić nie będąc w moje skórze. Czytając ten Przewodnik na cztery pory roku  mogłam się zgodzić z wieloma założeniami i poglądami autorki. Dziś trochę więcej o książce:


"Magia Naturalna, Przewodnik na cztery pory roku" czy to książka dla każdego?


I TAK i NIE. Z poglądami Dobromiły Agiles  nie każdy może się zgodzić. Książka obfituje w różne porady np. jak być bliżej Natury, czy też nawet proponuje gotowe formy medytacji na różne okazje. Ten poradnik może jednak okazać się niezłą ciekawostką dla zupełnie nie zaznajomionych z tematem rytuałów i zaklęć uzdrawiających. Z drugiej strony dla osób o tzw. zamkniętych umyśle chwilami może być nawet śmieszna, bądź też służyć jako ciekawostka lub nawet bajkopisarstwo. Wszystko tak naprawdę zależy od naszego nastawienia i otwartości z jaką ją przyjmiemy. 

"Magia Naturalna" to moja pierwsza książka Dobromiły Agiles, chociaż na okładce czytam, że to kolejna książka autorki. Nie czytałam jeszcze "Słowiańskiej wiedźmy", ale mam nadzieję nadrobić w krótkim czasie. Tego typu książki szukajcie na TaniaKsiazka.pl Ezoteryka Psychologia.


Bardzo spodobał mi się fragment książki w którym autorka pisze, że do praktykowania Magii naturalnej tak naprawdę nie potrzebujemy specjalnych ksiąg. Do przyrządzania magicznej mikstury wystarczy zwykły kuchenny nóż, pojemniki i sprzęty jakie każda z nas posiada w kuchni. Można wykorzystać zioła z własnego ogrodu, owoce zabrane na łące lub w lesie. Tak naprawdę liczy się intencja i nasze dobre nastawienie do pewnych rytuałów, bo oczywiście nie mając do takich przekonania sprawiamy że stają się one mało skuteczne lub nie działają wcale. 

Magia Naturalna jest w każdym z nas


Jak sam tytuł wskazuje, to Przewodnik na cztery pory roku i faktycznie autorka przytacza rytuały, zaklęcia czy też nawet zwykłe domowe czynności jakie powinnyśmy wykonać aby żyć w zgodzie z rytmem pór roku. Przedstawia też różne rozwiązania wpływające korzystnie na nas samych i na nasze otoczenie. Przykładem jest oczyszczanie naszej życiowej przestrzeni, która też wpływa na samopoczucie nasze oraz naszych bliskich. Można tego dokonać na różne sposoby, ale nawet zwykłe domowe porządki powinno się wykonywać w określony sposób, w zgodzie z rytmem pory dnia czy pory roku. 

Podobają mi się odniesienia autorki do tradycji ludowej, jak też ukazane zwyczaje pochodzące z różnych kultur i religii. Można też dowiedzieć się skąd pochodzą obecne święta religijne, które tak naprawdę zostały zapożyczone od dawnych pogańskich zwyczajów(z tematem tym spotykam się nie pierwszy raz zresztą). W książce znajdziemy ciekawostki o tym jak np. ewoluowały obecne religie i wyznania, które w różnych formach towarzyszyły ludziom od zarania dziejów, także nawiązania do pięciu żywiołów i praktyk związanych z wykorzystaniem ich energii. Dowiemy się jak wykorzystać siłę siły natury do praktykowania naturalnej magii, ale też do leczenia zwykłych przypadłości, które nękają współczesnych ludzi. Jednym słowem to Powrót do korzeni jako remedium na wszystkie nasze cywilizacyjne problemy - tak najogólniej mogę przedstawić o czym jest "Naturalna Magia", którą jak wiemy praktykuje coraz więcej osób. 

Przepiękna książka w twardej oprawie, liczba stron 290. Poradnik dla każdej wielbicielki Natury, zwolenniczki medytacji i rozwoju duchowego. Magia Naturalna na TaniaKsiazka.pl 




Magia Naturalna, Przewodnik na cztery pory roku to poradnik uniwersalny dla każdej z nas. Książka podkreśla siłę Natury i nasz związek z Matką Ziemią. Znajdziemy w niej wiele ciekawostek z gatunku ezoteryk, ale też bardzo przydatne przepisy na ziołowe eliksiry oraz proste Zaklęcia i Medytacje pomocne na co dzień. 


*wpis we współpracy z TaniaKsiazka.pl 
 

Komentarze

 1. Zdecydowanie jest to książka, którą chcę mieć w swojej biblioteczce.

  OdpowiedzUsuń
 2. Z magią mi nie po drodze, ale naturę lubię, książka na pewno jest warta poznania :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię książki w tym klimacie :) Chętnie przeczytam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Więcej takich książek powinno być w szkołach :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo lubię takie książki, akurat staram się każdego dnia żyć w zgodzie z naturą :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zastanawiałam się czy kupić, teraz już wiem. Dziękuję

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog