Jak zmienić bloga w dochodowy biznes?

 

*wpis zawiera reklamę*

Czy zastanawialiście się kiedykolwiek nad sensem dalszego prowadzenia bloga? W przeciągu kilkunastu lat nieustannie obserwuje jak nawet popularne blogi zostają zamykane, porzucane lub przestają być dodawane nowe wpisy. Wiele twórców przenosi się na inne platformy bardziej przyciągające widza, sami Wiemy na jakie. Nie można jednak generalizować, bo są osoby które utrzymują się z samego pisania  i bardzo dobrze sobie radzą. 


Pisanie jako sposób na życie?

To czego naprawdę nam dziś potrzeba to świeżego spojrzenia na własny rozwój. To prawda że obecnie mamy tanią i szybką rozrywkę, ale wiele widzów nadal sobie ceni głębsze wartości. Z pewnością do starszych widzów tekst pisany przemawia tak samo skutecznie jak kiedyś. Nie można jednak generalizować, że młodzież traci umiejętność czytania. Wiele użytkowników nadal korzysta z wyszukiwarek z których potencjalny odbiorca może trafić na nasz blog. Dlatego tak ważne jest tworzenie wartościowych treści. 


Tworzenie wartościowego contentu

Jak tworzyć dobry tekst który ktoś przeczyta? Skoro co chwilę zmieniają się algorytmy internetowe i nasze teksty mogą wcale nie być widoczne dla innych. Na pewno ciężko jest teraz przebić się nowym blogerom.  Na starcie można jednak zdecydować się na analizę danych, jaką stworzy dla nas norstat.pl. To rozwiązanie okaże się skuteczne jeśli zależy nam na dotarciu do największej ilości czytelników lub nawet dla pozyskania nowych klientów dla swoich produktów. Warto znać swoją wartość, bowiem posiadając umiejętności pisania bardzo łatwo obecnie sprzedać przeróżne e-booki. Można tworzyć kursy i poradniki na miarę potrzeb klientów, które przyniosą nam nie tylko satysfakcję, ale też zwiększą nasze dochody. 

Nie rezygnuj z marzeń

Dla wielu blogerów samodzielnie prowadzona strona stała się początkiem dochodowego biznesu. Z przyjemnością obserwuje jak wiele beauty blog prowadzi własne sklepy, pisze interesujące e-booki lub podjęło płatne współprace ze znanymi markami. Tak naprawdę sukces jednak zależy od statystyk bloga i tutaj też bardzo przydaje się dobra analiza i korzystanie z ankiet które pomagają dostosować treści na blogu do zapotrzebowania czytelnika. Jeśli nie masz pomysłu na siebie, sięgnij po pomoc specjalistów.


Komentarze

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog