Najczęstsze przyczyny rozwodów[artykuł reklamowy]


Początki miłości zawsze są piękne. Nowe uczucie sprawia, że ludzie patrzą na siebie przez różowe okulary. Nie dostrzegają swoich wad, idealizując obiekt uczuć. Zdarza się że ta druga osoba chce się pokazać z jak najlepszej strony i mocno koloryzuje. Nie bez powodu powiedzenie że miłość bywa ślepa ma w sobie tyle prawdy. 

Najczęstsza przyczyna rozwodów to brak szczerości na początku związku?


Niestety nie jest to najczęstszy powód, nie da się bowiem uniknąć tego że ludzie zmieniają się z biegiem lat. W życiu zdarzają się różne okoliczności i nigdy nie jesteśmy w stanie stwierdzić jak potoczy się dalsze małżeńskie życie. Również brak oddzielnej przestrzeni jaką każdy z małżonków miałby tylko dla siebie może zadecydować o rozpadzie związku, nikt nie lubi być nadmiernie osaczanym. W dobrym związku jest miejsce na pielęgnowanie własnego hobby, ale też czas spędzony razem z rodziną gra tu duże znaczenie. O miłość trzeba walczyć, bo z czasem w każdy związek wkrada się rutyna a za nią i nuda, stąd prosta droga do rozwodu, wtedy nie trudno o wzajemne pretensje. Brak porozumienia oraz wzajemnej tolerancji to początek końca każdego związku. 

Akta spraw rozwodowych wypełnione są wieloma historiami z życia ludzi. Na salach rozpraw rozgrywają się prawdziwe rodzinne dramaty. W to wszystko zamieszane są całe rodziny, a najbardziej cierpią dzieci. Warto jednak wiedzieć, że wielu przykrych następstw rozwodu można uniknąć od początku angażując odpowiednią kancelarię prawną, jak rozwodznia.pl która specjalizuję się w przeprowadzaniu trudnych spraw rozwodowych. 

Kto zawinił kobieta czy mężczyzna?


W tej kwestii nie ma reguły, ale ustalenie winnego gra tu rolę nadrzędną. Decyduje o tym kto poniesie koszty związane z prowadzeniem sprawy rozwodowej. Ma też wpływ na to komu zostaną przyznane prawa rodzicielskie. Wreszcie ma też realne znaczenie w przypadku ustalenia obowiązku alimentacyjnego. Kwestia winy bywa też decydująca jeśli chodzi o podział wspólnego majątku małżonków. Zwykliśmy sądzić że to męska strona bywa najbardziej obciążona winą, ale jesteśmy w błędzie. W tym czasach zdarzają się sprawy rozwodowe, kiedy to ojciec otrzymuje prawa opieki nad dzieckiem, a kobieta ma wyznaczone alimenty.  Dobry adwokat jest w stanie dowieść winy nawet w najbardziej beznadziejnej sprawie. W toku rozprawy wszystkie dowody są wnikliwie badane, nie rzadko przesłuchuje się wielu świadków oraz powołani zostają specjaliści. Warto znać swoje prawa i od początku zasięgnąć porady w dobrej kancelarii

Najważniejszy sprawiedliwy wyrok


Podsumowując, w obecnych czasach nie można już generalizować, że to mężczyźni ponoszą winę za rozpad związku. Przyczyn rozwodu może być wiele i czasami bywają one nieprawdopodobne, ale najważniejsze jest przecież ustalenie faktycznej winy. Wtedy najbardziej pokrzywdzona osoba może dochodzić swoich praw oraz uzyskać satysfakcjonujący wyrok w Sądzie.
Komentarze

 1. Według mnie wina zawsze leży gdzieś po środku.

  OdpowiedzUsuń
 2. Przyczyn może być naprawdę wiele, dlatego zmieniłam stosunek do ślubów kościelnych. Dobrze by było wytrwać ze sobą do ostatnich dni, ale też męczyć się, jeśli coś nie pójdzie w imię przysięgi pod ołtarzem jest nierealne.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe spostrzeżenia, akurat w moim otoczeniu praktycznie nikt sie nie rozwodził. Oby tak zostalo!

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam badania i zazwyczaj rozwody są wynikiem złego dobrania się, z początku ludzie są w sobie zauroczeni fizycznie a potem okazuje się, że niewiele ich łączy gdy mowa o hobby, poglądów itp

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog