Afirmacje sposób na sukces?Czym są Afirmacje?


Afirmacja to pojęcie z dziedziny psychologii. Oznacza powtarzanie pozytywnych twierdzeń na temat własnej osoby, które ma doprowadzić do ich urzeczywistnienia.  Działanie poprzez korzystne autosugestie, ma wpłynąć odpowiednio na nasze życie. Odpędzając złe wydarzenia,  przywołać te korzystne dla nas. Z pewnością jest pomocna dla osób z niskim poczuciem wartości. Jednak afirmacja to nie jest okłamywanie siebie samego, bowiem trzeba wierzyć w to co się pisze czy mówi. Afirmacje jednak nie są dla każdego. Totalny maruda, który w to nie wierzy powinien dać sobie spokój (i być może wybrać się na terapię do profesjonalisty).


Czy to tylko puste słowa?


Afirmacje to wbrew pozorom nie tylko powtarzanie ciągle tych samych pozytywnych regułek. Bo gdy komuś wali się cały świat, to ciężko okłamywać siebie samego, że jest dobrze. Trzeba jednak zawsze dostrzegać światełko w tunelu, bo sytuacja nigdy nie będzie taka sama. Życie składa się z różnych chwil, tych lepszych i tych gorszych. Wszystko przemija, płynie, jest zmienne. Jak noc i dzień. Po nocy jest dzień . Po dniu noc. Noc nie zawsze jest tak samo czarna, a dzień może być pochmurny lub słoneczny. Nie ma tylko czerni i bieli, są różne pośrednie kolory. Odpędzenie złego pozwala światłu wyjść na prowadzenie.


Moc twoich myśli


A gdyby ktoś Ci powiedział, że sam tworzysz swoje życie, jesteś jego Panem i nic nie jest kwestią przypadku. Czy uwierzyłbyś mu, czy wierzysz raczej w plan twojego życia który jest założony z góry i nic nie można już zmienić? Świadomość tego, że nic już nie można zrobić szybko doprowadza do tego, że ten czarny scenariusz w końcu się ziści. Dlatego wierz z całych sił, że to Ty kreujesz swoje życie. Kiedy przychodzą gorsze chwile pozwól sobie na płacz, który jest oczyszczający. A potem spojrzyj inaczej na siebie, pomyśl że to tyko moment, drobnostka. Następny dzień może być lepszy, bo tworzysz go sam od początku. Pewnie, że nie wszystkim złym wypadkom da się zapobiegnąć. Ale póki jest siła w sobie, wiara w moc własnego umysłu to trzeba to wykorzystać.Spisuj to co ważne


Prowadzenie różnego rodzaju dzienników, zapisków, notatników bardzo ułatwia wejście w tok dobrego myślenia. Zwłaszcza na początku, gdy jest ciężko o wyrobienie nawyku. Dlatego warto założyć nawet specjalny zeszyt przeznaczony tylko do spisywania afirmacji. Podzielony na dni tygodnia, lub z przeznaczeniem pisania tylko co parę dni. Ważne, to regularne pisanie i nie odpuszczanie sobie tego na początku. Sięganie po zeszyt w chwili kryzysowej, aby odpędzić złe myśli jest jak swego rodzaju terapia. Pozwala zmienić coś złego w coś dla nas bardziej korzystnego.


Wyrzucaj złe myśli z głowy 


Prowadzenie zeszytu afirmacji bardzo ułatwia przejście przez gorsze chwile. Bo przecież każdy kiedy takie miewa. Życie nie składa się tylko z kolorowych barw. Bywają dni szare, smutne. Różne zdarzenia oddziałują na naszą psychikę. Nie jesteśmy niestety wykuci z kamienia i posiadamy uczucia, a przynajmniej większość ludzi tak ma.


Systematyczność drogą do sukcesu


Regularne pisanie dziennika  jest pomocne z perspektywy dłuższego czasu. Wypełniamy go stopniowo z biegiem dni, później do niego wracamy. Kiedy przychodzą gorsze czasy warto go sobie otworzyć i czytać, to co sami sobie napisaliśmy. To utwierdzi nas w przekonaniu, że były chwilę lepsze w naszym życiu. Bo kiedy niezłomna wiara w to co sam piszę buduje moje życie, wszystko robi się łatwiejsze.


Komentarze

 1. Koniecznie muszę spróbować tego, pozytywne myślenie u mnie wskazane :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja zapisuję sobie co drugi dzień pozytywne cytaty i czytam je każdego dnia. To naprawdę działa:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Sama prawda w tym co piszesz. Afirmacja jest mi bliska ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja wierzę w moc afirmacji i uważam, że jeśli dobrym słowem zacznę dzień to cały będzie mi się tak układał :)

  OdpowiedzUsuń
 5. to bardzo ciekawy sposób, nigdy o tym nie myślałam :) muszę wypróbować

  OdpowiedzUsuń
 6. Nigdy w to nie wierzyłam, ale być może czas w końcu się przekonać? W końcu moc pozytywnych słów jest mocniejsza i bardziej trwała! ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog