Bezpieczeństwo dziecka w domu i w ogrodzieMacierzyństwo przynosi różne wyzwania. Jednym z nich z pewnością jest zapewnienie dziecku planu dnia, organizacja czasu, jak też bezpiecznej zabawy. Bezpieczne dziecko to zdrowe dziecko, a to już połowa stresów mniej. Również mieszkając na wsi i mając nie duże gospodarstwo musimy sobie poradzić z organizacją naszego podwórka. 


Jak zapewnić dziecku bezpieczną zabawę?


Czuję komfort psychiczny, kiedy  mam na oku mojego syna. Jest on dzieckiem żywiołowym (ale to pewnie nic nowego), jak też ciekawskim. Nie jest wykonalnym organizować dzień tak, aby ciągle przy nim być. Zwłaszcza kiedy nie ma przedszkola cały dzień syn jest ze mną, a domowe obowiązki same się nie zrobią. Latem dziecko dużo przebywa na podwórku, jest to też budowanie odporności. 

Nie wyobrażam sobie, aby posesja była bez ogrodzenia. Mieszkamy przy ruchliwej ulicy, dziecku można mówić "nie wychodź na ulicę", ale kto ufa pięciolatkowi w tej kwestii? Ogrodzenie panelowe to naprawdę rzecz niezbędna dla bezpieczeństwa.  Zrobiliśmy przed domem specjalny ogród i mini plac zabaw dla syna. Brama jest zamykana, więc kiedy muszę pójść zrobić coś w domu zamykam bramę od zewnątrz i syn czuję się tam bezpieczny. 


Dziecko i zwierzęta, zasady bezpieczeństwa


Drugi aspekt, który wynika z samego mieszkania na wsi to posiadanie zwierząt. Kury, kaczki, kozy, króliki  nie mogą sobie biegać samopas. Mąż wykonał więc specjalne wybiegi dla tych zwierząt. Jest to wbrew pozorom szybkie rozwiązanie. Obecnie można kupić różne panele ogrodzeniowe, do tego słupki, uchwyty, śruby i takie ogrodzenie można wykonać bardzo szybko.

Będąc mamą czuję się też lepiej, kiedy syn nie pójdzie sam do kozy, bo mimo wszystko to jest zwierzę. Nie ufa się ani dzieciom, ani zwierzętom. Zapewnienie im bezpieczeństwa należy do nas. Zabawa odbywa się pod kontrolą rodzica, a zwierzęta też mają swobodę i nie wyjdą np. na ulicę kiedy brama jest otwarta. 


Jak widać mieszkanie na wsi i posiadanie podwórka to fajna sprawa dla rodziny. Trzeba to jednak wszystko sobie zorganizować, aby dziecko było bezpieczne, ale też i zwierzęta nie stanowiły zagrożenia dla siebie i innych. Z pomocą paneli ogrodzeniowych można ogarnąć sprawę bezpieczeństwa w łatwy i szybki sposób. 

Artykuł promocyjny

Komentarze

 1. A o komfort psychiczny warto dbać, na równi z bezpieczeństwem dziecka :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bezpieczeństwo jest bardzo ważne, zresztą też bym w takiej sytuacji wolała zabezpieczyć, aby dziecko nie mogło pójść samo do zwierząt np. właśnie kozy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bezpieczeństwo zawsze jest najważniejsze :)

  OdpowiedzUsuń
 4. co jak co ale bezpieczeństwo i zdrowie najważniejsze :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Córa mojego brata to istny diabeł wszedzie jej pełno ;p

  OdpowiedzUsuń
 6. Teraz jest znacznie trudniej wychować dziecko bezpiecznie, ja sobie nie wyobrażam mieszkać przy ruchliwej ulicy i się nie zagrodzić. Albo, jak niektórzy nie zabezpieczają szamba

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog