Spadek energii może się przytrafić w najbardziej nie oczekiwanym momencie dnia. Ratujemy się wtedy Kawą lub sięgamy po inne wspomagacze.  Brak chęci do działania często przydarza się też mamom, które zarywają noce. Codzienne przeładowanie dnia obowiązkami,  ciągły pośpiech, stres - nie sprzyjają zachowaniu wewnętrznej równowagi. Co robić aby poczuć się lepiej? 


Jak sobie poradzić ze spadkiem energii?


Zmień dietę!


Czym się karmisz, tak funkcjonujesz. Chemiczne, przetworzone jedzenie nikomu nie służy dobrze. Tyle że niektórzy jakoś sobie z nim radzą, np. spalają kalorie podczas ciężkiej pracy, pocąc się. A czasem tej chemii jest już tak wiele, że ciało nie wyrabia. Przychodzi złe samopoczucie, jesteśmy ospali, czujemy się ciężko i ciągle mamy zły humor. Warto wprowadzić więcej warzyw, owoców, koktajle z zieleniną, pić zioła. Przede wszystkim ograniczyć słodycze, cukier i tłuszcze utwardzone. 

Stań boso na trawie


Kontakt z naturą działa dobrze na wszystkich. Bose stopy na trawie to czysty rytuał uziemienia, stosowany przez naszych przodków z konieczności. Teraz nosimy buty, nie wyobrażamy sobie funkcjonować inaczej.  Obecnie nasze ciała chłoną ujemne ładunki wszędzie.  Jesteśmy bombardowani falami z anten, przekaźników, urządzeń elektrycznych w domu. Cały czas nosimy przy sobie telefon. Nie mamy jak i gdzie pozbyć się tego złego ładunku. Dlatego tak ważny jest kontakt z naturą, chodzenie do lasu, dotykanie drzew, zdejmowanie butów...Spróbuj parę razy, a odczujesz różnicę. 


Bądź Offline

Wirtualny Świat też może nieźle pochłonąć. Zewsząd przychodzą złe wiadomości, zapowiedź katastrof nikomu nie poprawia nastroju. Ciągłe siedzenie z telefonem i sprawdzanie mediów społecznościowych to nie tylko uzależnienie. Kiedy brakuje nam kontaktu z rzeczywistością nie czujemy się sobą. Uzależnienie od Internetu też może zabierać naszą energię, dlatego warto zostawić telefon gdy wychodzimy na spacer, nawet na dłużej. 


Zbadaj poziom witaminy D

Na temat niedoborów tej witaminy ciągle się mówi, ale jedyne co nam proponują to branie standardowych dawek w ilości 2000 j.m. dziennie. Problem w tym, że tak się wyliczyło dla statystycznego człowieka. Każdy ma jednak swoje indywidualne predyspozycje, a przebywanie na słońcu wcale nie gwarantuje wytworzenia odpowiednich ilości tej Witaminy. Zawsze warto oznaczyć poziom Witaminy D w organizmie, dla własnego spokoju. 


Odetnij się od toksycznych osób 

Niektórzy ludzie też mogą zabierać naszą energię. Najgorzej jeśli takie osoby są obok nas na co dzień. Pierwszy krok to uświadomić sobie z kim mamy do czynienia i opracować strategię unieszkodliwienia. Pisałam już kiedyś: Jak poradzić sobie z Wampirami energetycznymi?. Warto zajrzeć do tego wpisu, a może odkryjesz coś nowego? Toksyczni ludzie byli zawsze i będą, od nas zależy jednak na ile im pozwolimy ingerować w nasze życie. 


Inne przyczyny ciągłego zmęczenia: choroby tarczycy, anemia, depresja. Jeśli ciągle jesteśmy zmęczeni, zawsze warto wybrać się do mądrego lekarza po poradę (z naciskiem na mądrego). Tymczasem życzę dobrego dnia. 

Komentarze

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog