Przez tydzień nie wchodzę w Media Społecznościowe. Nie dodaje żadnych nowych treści,  zaczynam odczuwać niepokój, dlaczego tak jest ?  Coś ze mną nie w porządku,  nie mam się już czym "pochwalić"?


Kiedy życie staje się nudne 

I żadna chwila nie jest warta uwiecznienia. Być może po prostu już nie ma ochoty ciągle robić tych zdjęć, przy każdej okazji, wszędzie... aby tylko mieć materiał na nowe Relacje. 25 lat temu nikomu nie przyszłoby nawet do głowy robić taką ilość fotek jak teraz. Zresztą byłby niezły kłopot, gdyby się chciało je później wywołać u fotografa. 


Pełna podziwu oglądam Story, które zajęło tej Pani cały dzień


Ja tak nie potrafię...Wymyślać stale jakieś ciekawe atrakcje, kiedy jeden dzień podobny do drugiego. Czyżby to jesienna depresja pukała do drzwi? Skądże znowu, przyszedł czas na zwyczajne dni, tylko dla nas. Nie zawsze wszystko ma być warte pokazania, ale czy to źle? Niektórzy lubią się sprzedawać za wszelką cenę i mają do tego prawo. Czasem jednak warto sobie odpuścić. Usiąść z książką, poobserwować naturę własnym okiem, nie tylko obiektywem Kamery...

Przyzwyczailiśmy się do kolorowego Świata,


Sami jednak wiemy, że  nie jest on realny. Chcemy zawsze świetnie wyglądać. Nasze rodziny mają być idealne, ale co to naprawdę oznacza? Żyć w doskonałym Świecie, pełnym cudownych chwil do pokazywania. Dom sam się sprząta, dzieci ubrane jak z katalogu mody, na talerzu kolorowe jedzenie. Powinniśmy się czuć wspaniale, ale tak nie jest. Tam w środku Serca nadal jakaś pustka i tęsknota, za spokojem, za ciszą, za radością z małych rzeczy. 


Kiedy nasze życie zaczyna odbiegać od standardów z mediów społecznościowych, czujemy dziwny niepokój? Czy aby na pewno wszystko z nami w porządku, kiedy na co dzień jest tylko Szarość. Nie ma fajerwerków, robi się nam smutno. A to tylko kolejna ułuda Internetu. Życie naprawdę tak nie wygląda, przecież o tym wiemy... mimo wszystko Kolorowy Świat przyciąga...


Komentarze

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog