Poradnik przetrwania w trudnych warunkach

 

Znane powiedzenie mówi: nie ma złej pogody, są tylko złe ubrania. Jakże mi bliskie, podczas moich wiejskich wędrówek z psem różnie  bywało. Będąc mamą dbam o odpowiednie ubranie syna na spacery. Staramy się wychodzić nawet podczas złej pogody. Niestety im syn starszy, tym gorzej z wychodzeniem. Nie chciałabym aby stał się typem kanapowca, ze smartfonem w ręku. Sama wiem jak ważny jest ruch, kontakt z naturą, to jest bezcenne. 

Kilka praktycznych rzeczy, nie tylko do Outdoor 

Co najbardziej zniechęca do aktywności na zewnątrz w te chłodniejsze miesiące roku, to że człowiek przemarznie, przemoknie. Czy więc będziemy tylko siedzieć w domu: Nie. Odpowiedź jest prosta; odpowiednie buty, kurtka, na pewno sprawią, że spacery będą przyjemne: polo winter coats for men .

Zwykłam szukać ubrań z drugiej ręki, ale ostatnio sklepy te są zaopatrzone coraz gorzej. Nie ma towaru, kolejki o 8 na otwarciu, o 9 nie ma już nic ciekawego. Pozostają zakupy On line, może i drożej, ale zaoszczędzam czas na dojazd, paliwo. 

Buty to podstawa 

Podstawa na piesze wędrówki to oczywiście solidne buty. Nie powinny one przemakać i utrzymywać optymalną temperaturę w środku. Podeszwa butów powinna mieć przyczepność do podłoża, nie ślizgać się ani na lodzie, ani na błocie. Takie buty zwykle mają solidny bieżnik. Ubrania na każdą pogodę 

Przechodzą do kolejnego elementu garderoby na piesze wędrówki, to z pewnością jest to solidna kurtka. Na pewno Panowie mają w tej kwestii lepsze doświadczenie: mens tactical clothing , bowiem my kobiety zwykle najpierw patrzymy na kolor ubrania , a dopiero zastanawiamy się nad funkcjonalnością. Często więc zostajemy z szafą niepraktycznych kurtek, w których da się tylko jeździć samochodem podczas deszczu. 

Dodatki nie bez znaczenia


Dopełnienie praktycznej stylizacji na każdą pogodę to ciepła czapka z oddychających materiałów oraz rękawiczki, które nie przemakają, ale też nie ograniczają ruchów rąk. Zwykle wybieramy takie z funkcją dotykową do obsługi smartfonów. Inne rękawiczki kupimy na mroźną zimę, a inne np. do jazdy na rowerze. Myślę, że jednak warto zainwestować w firmowe akcesoria. Zyskamy nie tylko jakość na lata ale i nasze wędrówki będą przyjemne. 
Lubicie piesze wędrówki jesienią i zimą?

artykuł promocyjny

Komentarze

  1. Szkoda tylko, że takie faktycznie dobrej jakości ciuchy trekingowe są bardzo drogie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ale ładne propozycje butów :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Wolę jak jest ciepło, ale jesienią i zimą też chodzę na dłuższe spacery ;)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog