Kiedy Twoja wrażliwość staje się zaletą


Wysoka wrażliwość to gorący temat ostatnich miesięcy. Natknęłam się w sieci na mnóstwo artykułów odnośnie tej wady/cechy charakteru. Bez trudu można trafić na specjalne grupy zrzeszające ludzi z takim problemem. Czy wysoka wrażliwość jest rzeczywistym problemem, a może "tylko wymysłem" psychologów, trudno mi stwierdzić jednoznacznie okiem laika. Powodem dla którego sięgnęłam po książkę Ewy Klepackiej Gryz jest właśnie moje zainteresowanie tematem wrażliwości, ale czy spełniła moje oczekiwania, o tym dalej. 

"Kiedy twoja wrażliwość staje się zaletą"


Czy książka jest tylko dla wysoko wrażliwych? Moim zdaniem nie, to pozycja obowiązkowa dla każdego kto zmaga się ze stresem na co dzień, czyli prawie dla wszystkich.  A jak to jest naprawdę sami wiemy, stres jest wszędzie i trudno go uniknąć. Rzadko kiedy spotyka się osoby totalnie wyluzowane w obliczu wielkich życiowych zawirowań. Problemów  w życiu też nie da się uniknąć całkowicie (tak samo jak i toksycznych osób). Czasy nie są łatwe, zewsząd się nam wmawia jakie to szybkie tempo życia prowadzimy. 

Jak zneutralizować stres?


Autorka w przystępny sposób opisuje łatwe metody na zredukowanie przykrych skutków stresu. Bardzo spodobało mi się stwierdzenie, że stresu nie można uniknąć w naszym życiu. Zdaniem autorki, która powołuje się też na pewne badania naukowe stres wcale nie jest tak zabójczy jak się nam wmawia. Stres wcale nie przyczynia się do wrzodów, a nawet to zawałów serca, czy nie są to pokrzepiające słowa? Tak naprawdę nie można wszystkich nieszczęść tego świata zrzucać na stres. 

Uniwersalna recepta na stres

Metody neutralizacji stresu opisane w książce były mi znane już wcześniej. Dobrze było sobie jednak to wszystko przypomnieć na nowo. Jednak osoby interesujące się technikami oddychania, medytacją, czy nawet posiadające umiejętność odbierania sygnałów z ciała nie odnajdą tu zbyt wiele nowych wiadomości. Mimo wszystko fajnie, że takie książki są dostępne. Uważam, że wiele osób może skorzystać. 


A Wy jak radzicie sobie ze stresem? Czy jakieś poradniki są w stanie Wam w tym pomóc?

Komentarze

  1. Ja rozładowuję stres dobrym filmem, muzyką, spacerem z psem :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Radzę sobie bez poradników, a z wrażliwością staram się nie przesadzać, nie wychodzi mi na dobre :D

    OdpowiedzUsuń
  3. Mam dwa sprawdzone sposoby na stres, ciekawa pozycja❤

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog