Dawno nie mieliśmy kota w naszej rodzinie. Kiedy odeszła ukochana suczka długo nie mogliśmy się pozbierać. Nie wiem czy jesteśmy gotowi na nowego pupila? Relacje człowiek-pies potrafią być głębokie, dlatego kiedy odchodzi pupil bywa ciężko. Kot to zupełnie inna sprawa, teraz to wiem, przez lata koty uważałam za zupełnie inny gatunek ;)


Rozmowa z kotem 


Poradniki na temat wychowania, pielęgnacji i "Obsługi" zwierząt z pewnością są chętnie czytane. Każde zwierzę jest inne. Potrzebuję odmiennego traktowania, nie zależenie od rasy zwierzak wymaga uwagi.  Z kotem każdy dzień niesie nowe wyzwania i niespodzianki. "Rozmowa z kotem" wiele mi wyjaśnia, lepiej rozumiem niektóre kocie zachowania. Autorka książki, Małgorzata Biegańska-Hendryk z zawodu jest technikiem weterynarii, zoo dietetykiem kotów, dyplomowanym behawiorystą zwierząt towarzyszących. Prowadzi również edukacyjnego blog Kocibehawioryzm.pl. Czytając ten poradnik nie mogę oprzeć się wrażeniu jak wiele dla autorki znaczą zwierzaki, widać że opieka nad nimi to jej wielka pasja. 


Poradnik nie tylko dla kociarzy


"Rozmowę z kotem" czyta się szybko, napisana jest w nieco humorystyczny, lekki sposób, co nie znaczy, że mało profesjonalny, wręcz przeciwnie.  Składa się z 10 rozdziałów, każdy z nich rozpoczyna się krótką anegdotą, mówiącą o czym jest dany rozdział. Atrakcją z pewnością są też zdjęcia kotów oraz kolorowe rysunki. Ogólnie książka fajna dla całej rodziny, do poczytania z dzieckiem, nawet z przedszkolakiem. 
W książce znajdziecie odpowiedzi na wiele kwestii związanych z opieką, pielęgnacją, ale też i mały wgląd w kocie zachowania i zwyczaje. To moja pierwsza książka tego typu, więc nie mam porównania, nie mniej bardzo zaintrygowały mnie informacje o tym jak jeden kot potrafi drugiego zastraszać, albo czy warto brać drugiego zwierzaka do domu? Nie będę oczywiście książki streszczać, najlepiej przeczytać samemu. 

W tego typu poradnikach niezwykle cenne są informacje na temat pielęgnacji zwierząt, karmienia, czy organizacji przestrzeni życiowej i tu takich nie zabrakło. Temat jak dla mnie dobrze oddany i  wyczerpany. Teraz lepiej rozumiem naszego kota i jego różne dziwne zachowania. Polecam nie tylko wielbicielom kotów. 

Komentarze

 1. Świetna pozycja, można wiele się dowiedzieć o kocich zwyczajach, lepiej je poznać:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, jeśli tylko ktoś jest zainteresowany tematem.

   Usuń
 2. Nigdy nie miałam kota i raczej mieć nie będę, ale taka książka to na pewno świetna sprawa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Koty są trudne, nie ma co porównywać nawet z psami. Ja kocham psy ale trafił się nam kot teraz.

   Usuń
 3. u mnie aaapsik kota nie będzie z uwagi na alergię ale książkę polecę znajomej kociarze :))

  OdpowiedzUsuń
 4. Chętnie ją przeczytam. Na pewno przyda mi się ta wiedza, bo moja kotka choć kochana to niezły rozrabiaka :) może dzięki temu lepiej ja zrozumiem.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog