OnlyBio Hair Balance Szampon i Odżywki

 
Seria kosmetyków OnlyBio Hair in Balance zainteresowała mnie od razu kiedy tylko zobaczyłam ją w drogerii. Najbardziej skupiłam się na produktach do podstawowej pielęgnacji włosów czyli Szamponach; są dostępne dwie wersje Szampon Balansujący i Szampon Nawilżający. 


Kosmetyki OnlyBio Hair Balance 

W pielęgnacji włosów nie można zapomnieć też o Odżywkach. Hair in Balance proponuje nam Proteinową, Emolientowa, Humektantowa ( tej ostatniej jeszcze nie próbowałam). Oprócz tego widzę, że są dostępne różne Maski, Oleje, wcierki, peelingi. Asortyment przyprawia o zawrót głowy i ból portfela, ale włoso-maniaczki z pewnością są wniebowzięte. Nie każdy produkt jest dla każdego, dlatego warto czytać opisy na opakowaniach, nie kierując się tylko wyglądem butelki czy tubki. 

Dziś opiszę Wam trzy produkty, które stosuje od niedawna: 

OnlyBio Hair in Balance Szampon balansujący


Szampon Balansujący ma bardzo płynną konsystencję, w żadnym wypadku nie jest ona żelowa. Nie wymaga też rozcieńczania  woda, ale ma to też swoje minusy. Od razu widać, że produkt bardzo słabo się pieni. To nie jest mój pierwszy naturalny szampon, więc nie dziwi mnie tak niski poziom spienienia. Na pewno trzeba nim umyć skórę głowy dwu-krotnie, a nawet trzy-krotnie, kiedy chcemy mieć dobrze umyte włosy i skórę. Samo działanie jest naprawdę delikatne, prawie jak w szamponach dziecięcych. Na opakowaniu jest wyraźnie zaznaczone, że produkt ma delikatne właściwości myjące. Producent zaleca również ten szampon do metody OMO.

OnlyBio Szampon Balansujący znalazł się mojej pielęgnacji z uwagi na zwiększone przetłuszczanie się włosów jesienią. Wiązałam z nim wielkie nadzieje, producent wyraźnie obiecuje uregulowanie pracy gruczołów łojowych. Po cichutku liczyłam, że nie muszę już myć włosów tak często tzn. co drugi dzień. Niestety to były tylko moje oczekiwania,  rzeczywistość okazał się być inna. Szampon Balansujący najlepiej sprawdza się do stosowania na zmianę z innym, bardziej oczyszczającym produktem.


OnlyBio Hair in Balance Odżywka Proteinowa

OnlyBio Hair in Balance Odżywka Emolientowa

W zasadzie nie wiele się one różnią (poza składami), dlatego nie będę pisać osobno o każdej z nich. Obie odżywki umieszczono w miękkich tubkach pojemności 200 ml. Mają one średnie konsystencje, nie kremowe,  ale i niezbyt gęste. Są bardzo komfortowe w aplikacji, nie spływają z włosów oraz dają się łatwo spłukać, nie dając uczucia obciążenia. Zapach obu jest bardzo przyjemny, słodkawy, kwiatowy, czuć go na włosach nawet po ich wysuszeniu. Nie odczuwam też nadmiernego obciążenia na włosach, co przy skłonności do przetłuszczania jest bardzo cenne. Z proteinami włosy mogą się nie lubić, ale jak wiadomo wszystko trzeba stosować w umiarze. Odżywki używam na zmianę, z tym że proteiny zdecydowanie rzadziej. Od czasu do czasu fajnie jest też użyć Maski, mam akurat z innej serii. 


Odżywki OnlyBio Hair  przydadzą się jeśli zależy Wam na zachowaniu równowagi PEH włosa. Ostatnio moje kręciołki były przesuszone i trudno mi było znaleźć winowajcę. Jak się okazało miałam nie odpowiednią odżywkę, w której gliceryna była wysoko w składzie. Po zastosowaniu odżywki Emolientowej Włosy zachowują lekkość i nawilżenie oraz stają się ładnie odbite od nasady. Skręt również wygląda na coraz lepszy. Jeśli ktoś szuka dociążenia włosa czy bardziej wyraźnego efektu to może być zawiedziony. 


link afilacyjy w artykule

Komentarze

  1. Miałam, a właściwie nadal mam sporo ich kosmetyków do włosów i lubię po nie sięgać :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Muszę coś w końcu od nich wypróbować :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog