Najlepsze w 2021 Blogowe podsumowanie, co czytacie najchętniej?


Styczeń to dobry czas na wszelkie podsumowania. Postanowiłam stworzyć blogowe zestawienie roku 2021. Zajrzałam w statystyki blogera i cóż mogę stwierdzić, niektóre wpisy sprzed lat nadal cieszą się niemałym zainteresowaniem.


O czym najchętniej czytaliście na moim blogu w 2021 roku?


Dużą popularnością cieszą się wpisy, które napisałam z perspektywy laika, jak choćby ten wpis: Czy warto wykupić promocję na Instagramie?  Post z sierpnia 2020 roku przeczytało dotychczas 4197 osób. To chyba tylko dowodzi tego, że wcale nie trzeba być ekspertem, aby napisać coś przydatnego. To samo dotyczy się tak popularnych obecnie e-book, może warto więc pójść tym torem? Zamiast pisania darmowych tekstów obmyślić chwytliwy temat i wydać e-book? 

 Recenzje książek cieszące się dużym zainteresowaniem

Na początku roku znowu mocniej zainteresowałam się rozwojem duchowym i wpadłam na genialną książkę:  Michel Desmarquet "Misja". Bardzo mnie cieszy, że recenzja tej książki spotkała się z takim zainteresowaniem, przeczytało ją ponad 1200 osób. Z posta dowiecie się m.in. tego, że książkę tą można przeczytać za darmo. 

Tak samo chętnie chętnie czytaliście recenzję "Podróży astralnych" Roberta Monroe, choć wpis ten jest z 2020 roku postanowiłam go tutaj umieścić w tym zestawieniu. Widać, że wiele osób interesują tematy mało oczywiste.  Także mój mały, osobisty wkład w szerzenie wiedzy tajemnej budzi nie tylko uśmiech na twarzy, co radość w głębi serca. Ostatnio spotkałam się ze stwierdzeniem, że podróże to temat wywodzący się z New Age i Dzieci kwiatów, także tym bardziej ciekawa sprawa, zajrzyjcie do wpisu jeśli jeszcze go nie czytaliście. 

Wpisy poradnikowe

Przeglądając dalsze statystyki bloga z przyjemnością mogę polecić Wam również ten wpis: Minimalizm lekarstwem dla duszy, który wyświetlany był ponad 1000x. Niestety ten post jest również z 2020 roku. Nasuwa się więc jeden wniosek, rok 2021 to spadek zainteresowania blogowymi wpisami? Czy tylko ja tak mam?

Tak jak pisałam na początku, czasami zwykły tekst zyskuje nie oczekiwaną popularność i takim też na pewno był ten post: Pięć sposobów na nudę w domu. Z pewnością zyskał on popularność także z powodu warunków jakie panowały wtedy na Świecie. Dość ciekawy, może i kontrowersyjny temat: Jak bronic sie przed wampirami ? z 2020 roku do dnia dzisiejszego zyskał ponad 2000 wyświetleń.

Na moim blogu niezmiennym zainteresowaniem cieszą się starsze wpisy na temat Oleju lnianego, z wiesiołka, a także o olejowaniu włosów, czy odnośnie naturalnych metod na przeziębienie. Jak widać "sprzedaje się" to co nadal jest popularne i tego ludzie szukają w sieci.

Jeśli chodzi o wpisy sponsorowane, 2021 to był to dla bloga dobry czas, obawiam się jednak że to ostatni tak dobry rok. Wyświetlenia strony spadają z miesiąca na miesiąc. Póki co nie rezygnuję, ale na pewno muszę się głębiej zastanowić nad tym, czy warto poświęcam temu aż tyle czasu? Bywały miesiące, kiedy zlecenia sypały się jak z rękawa, a pisanie sprawiało mi wiele przyjemności. Jednak muszę to podkreślić, piszę przede wszystkim dla siebie i z potrzeby serca.

 

W roku 2021 kosmetyki zeszły na dalszy plan, ale mam do wyróżnienia paru ulubieńców, czyli produkty po które sięgałam z dużą przyjemnością.  Pokaże je Wam następnym razem, muszę jednak to dobrze przemyśleć. Sami wiecie, nie chce pisać byle czego i byle jak. Niestety styczeń nie jest u mnie łaskawy jeśli chodzi o kondycję do pisania. 

Dajcie znać, czego najchętniej szukacie na moim blogu?


Komentarze

 1. Świetne podsumowanie, podoba mi się :) zainteresowały mnie Twoje książki, chodz pierwsza nie koniecznie moja tematyka, ale jest coś co mówi mi że chce ją przeczytać. Drugiej jestem bardzo ciekawa i już dopisała je do listy :) Życzę kolejnego tak owocnego roku :)

  OdpowiedzUsuń
 2. U mnie też spadły statystyki, ale nie kieruję się tym. Prowadzę blog, bo lubię i tego się trzymam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja bardzo lubię czytać każdy Twój wpis, jesteś jedną z nielicznych blogerek, do których wpadam regularnie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeśli piszesz dla siebie i z potrzeby serca to nie ma się nad czym zastanawiać. Pisz nadal, bo ludzie czytają. A to czy dany wpis trafi na większe zainteresowanie czytelników - w tej kwestii nie ma żadnych reguł. Pozdrawiam :))

  OdpowiedzUsuń
 5. Lovely to know! I would be interested to know about your beauty favorites.
  xoxo
  Lovely
  www.mynameislovely.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam czytać poradniki :)
  PS Zdjęcie flamingów skradło me serce :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Do Ciebie zawsze wpadam, choć już nie bloguję

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja jakoś nie przykuwam mocno uwagi na statystyk, ale wydaje mi się że rok 2021 był dla mnie przełomowy i zaczęło to się wszystko rozkręcać. Może nie mam tysięcy wyświetleń, ale cieszy mnie, że każdy wpis jest mniej więcej na podobnym dosyć wysokim poziomie :)

  OdpowiedzUsuń
 9. U mnie też widoczny spadek - widać takie trendy, ale nie ma się co zrażać :) Za polecajki książkowe dziękuje, bo rozwój duchowy w związku z dziwnymi zdarzeniami w moim życiu to coś, co ostatnio mnie pochłania.

  OdpowiedzUsuń
 10. u mnie roznie natomiast specjalnie mnie to nie interesuje :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog