5 sposobów na nudę w domuCodzienna rutyna:

Wsiadasz w auto, jedziesz na zakupy, chociaż nie brakuje Ci niczego. Ruszasz w miasto, pooglądać tylko wystawy. Pędzisz na spotkanie ze znajomą. Dziś w kawiarni, przy ciastku omówicie swoje wrażenia z ostatniej imprezy na mieście...

Czy dla Was taki scenariusz obecnie wydaje się mało realny?
Niby zwykłe spotkania, których nam obecnie brakuje. Nigdy nie przypuszczałam, kiedy rozpoczynał się ten rok, że znajdę się w aż tak dziwnej rzeczywistości. Kiedy pozornie zwykłe sprawy staną się niemożliwe. Dla tych, którzy czują się teraz mocno ograniczani mam 5 sposobów na nudę w domu.

Właście w dobie obecnego rozwoju techniki możemy mieć dostęp do wszystkiego bez wychodzenia z domu. Wiem jednak, że wirtualnie jednak jest inaczej. To nie to samo, co spotkać się z kimś w cztery oczy. Najłatwiej jest chyba domatorom, bo dla nich siedzenie w domu zawsze było i będzie atrakcyjne...Podróże palcem do mapie


Nie musisz mieć w domu globusa. Wystarczy włączyć internet i zacząć wirtualne podróże. Na stronach biur podroży jest mnóstwo takich atrakcji. Można pooglądać ciekawe miejsca i to bez wychodzenia z domu. A co szkodzi nam pomarzyć i zaplanować sobie przyszłe wakacje.

Chciałabym jednak zwrócić uwagę na jedną z opcji podróżowania: Mikrowyprawy.
Zbyt wiele osób nie docenia tego, co ma blisko. Warto wcześniej zobaczyć co oferuje nam nasza okolica. Podróże bliskie mają też w sobie tą zaletę, że nie potrzeba na to dużych nakładów finansowych, a także zużyjemy mniej paliwa. Co za tym idzie planeta będzie nam wdzięczna. Można podróżować pociągiem, a nawet rowerem. Wszystko zależy od nastawienia i chęci. Niech tylko zrobi się cieplej i skończy się ten cały szał.


Chwila na marzenia i bujanie w obłokach


A gdyby tak po prostu położyć się wygodnie i pomarzyć. Kiedy ostatnio w tej gonitwie miałeś na to czas? Pędzimy za czymś, a nawet nie wiemy czego chcemy naprawdę. Byliśmy wszyscy, albo przynajmniej większość z nas za bardzo nakręcona gonitwą za niczym. Bo przecież wszystkie te sprawy wcale nie wymagały takiego zaangażowania.

Teraz jest czas, aby zwolnić. Zastanowić się nad ty, co jest dla nas najważniejsze. Czy warto pracować od rana do świtu, aby zaspokoić swoje zachcianki materialne. A może duchowy rozwój jest tym, czego nam brakowało.  Kiedy otworzymy się na inne sprawy, także te duchowe, to możemy znaleźć w sobie ukryte talenty i rozwijać się w zupełnie innych kierunku.


Nauka języka obcego


Warto połączyć przyjemne z pożytecznym. Nauka nowych słówek wcale nie musi łączyć się z ponoszeniem kosztów. Myślę, że na naukę nigdy nie jest za późno i sama już parokrotnie podchodziłam do nauki języka angielskiego. Mam podstawy zdobyte w liceum, ale kiedy wyjechałam za granicę okazało się, że to czego uczą w szkole nie sprawdza się w codziennych sytuacjach.

W internecie zapewne jest ogromny wybór kursów. Niektóre nawet mają bezpłatne pakiety próbne. Co szkodzi spróbować i zobaczyć, czy to akurat nie jest dla nas? Są też bardziej przyjemne sposoby nauki języka, jak oglądanie filmów w oryginalnym języku. Taka nauka zwykle przebiega w sposób intuicyjny. Słówka same wpadają jeśli skupić się na akcji filmu. A niektóre seriale mają tak banalne słownictwo, że samo wpada do ucha i zostaje zapamiętane. A może tak zacząć naukę jakiegoś zupełnie innego języka?


Zaplanuj jakie prezenty kupisz na święta


I nie chodzi wcale o prezenty na nadchodzącą Wielkanoc. Chociaż u mnie takich nie ma i nigdy nie było. Wielkanoc to jednak święto wiosenne, w którym chodzi o coś zupełnie innego. Radość w sercu jest wystarczającym podarkiem jaki otrzymujemy. Spotkania z bliskimi przy świątecznym stole, dobre jedzenie i czas spędzony razem. Niektórzy dają prezenty dzieciom na tzw. Zajączka. Chociaż obecnie dzieci są zasypywane taką ilością zabawek i innych rzeczy materialnych, że sama chyba zabronię dawania synowi prezentów na Wielkanoc.

W Boże Narodzenie zazwyczaj obdarowujemy bliskich prezentami. Ulegamy powszechnej gonitwie przed świętami i niejednokrotnie kupujemy na szybko, bez pomysłu i za dużo. A właśnie teraz, kiedy jest więcej czasu i można spokojnie wybrać prezent na święta dla bliskiej osoby. Decyzja o wyborze podarunku, która jest przemyślana i podjęta na spokojnie. Można sobie pooglądać w internecie co nam oferują. Bo sezon na prezenty tak naprawdę jest przez cały rok. Wcale nie potrzeba kupować tylko w listopadzie, czy w grudniu.


Zabierz się za hobby, na które nigdy nie było czasu


Warto po prostu zastanowić się nad sobą. Jakie były nasze marzenia w dzieciństwie? Czy w wieku dorosłym je realizujemy? Czy raczej poszliśmy inna ścieżką. Często droga wskazana nam w dzieciństwie była tą właściwą, a później zboczyliśmy z kursu. Bo trzeba było spełnić marzenia naszych rodziców, albo wybrać praktyczne rozwiązania. Spełnianie cudzych oczekiwań to nic dobrego.

A teraz gdzie jesteśmy? Mamy poczucie spełnionego obowiązku, ale ciągle czegoś nam brak. Nieokreślony cel w końcu wyłania się z mgły codzienności. Nie ważne, że to może tylko rysowanie, czy też pasja do ogrodnictwa. Ważne, by robić to co się lubi, tylko wtedy życie ma sens. Teraz jest naprawdę ten czas, by zastanowić się głębiej nad sobą.


A Jakie są Wasze sposoby na nudę w domu?

Moje być może są absurdalne, ale chciałam wymyślić coś innego, niż proponują wszyscy.
Dla mnie patrzenie na seriale wcale nie jest takie oczywiste.


Komentarze

 1. Fajne propozycje, ja zdecydowanie się nie nudzę - zawsze jest coś do zrobienia :D

  OdpowiedzUsuń
 2. MYślę, że jesteśmy na tyle dorośli, że mamy się czym zająć ;p

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja spaceruję po lesie, maluję, i czytam, a wieczorami słucham relaksującej muzyki i medytuję wyłączając myślenie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Cieszę się, że odkryłam miejsca, które mogę obejrzeć online. Ja wolny czas wypełniam książkami i renowacją mebli.

  OdpowiedzUsuń
 5. nie mam sposobow, po prostu czasem sie nudze :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wszyscy teraz o tym piszą i zastanawiam się dlaczego cały czas mamy się czymś zajmować? Jakby nie można było przez chwilę po prostu niczego nie robić. Nie wydaje mi się, aby każda minuta naszego dnia musiała być jakoś produktywnie zagospodarowana :) I już nawet nie chodzi o pandemię i próbę zajęcia myśli. Niektórzy uważają, że jak ktoś się nudzi to jest jakiś 'gorszy', mniej inteligentny itd.

  OdpowiedzUsuń
 7. Jest muuultum rzeczy, które możemy robić teraz, w domu:)) Za mało czasu- narzekamy, za dużo- też narzekamy. I tak źle, i tak niedobrze.. Echh.
  Zapraszam do mnie na nowy wpis, właśnie odnośnie robienia fajnych rzeczy, podczas kwarantanny :)

  naciśnij mnie

  OdpowiedzUsuń
 8. Fajne pomysły :) Choć ja w domu zawsze znajdę sobie coś do roboty :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Zawsze sobie coś do roboty znajdę, książki uwielbiam czytać.

  OdpowiedzUsuń
 10. Mi się tak nudzi w domu, że w końcu napiszę zaległę referaty.

  OdpowiedzUsuń
 11. Mainkan permainan Poker, Casino dan Sportsbook dan dapatkan keuntungan banyak dengan bermain di agen-agen terbaik di indonesia. Untuk mengetahui agen terbaik dan terpercaya, bisa ditemukan informasinya melalui link dibawah ini.

  InfoJitu
  InfoPendek
  CheatPasti
  SitusPanas

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog