Kulturalne Święta, książki pod choinkę
Nie ma chyba lepszego prezentu pod choinkę niż książka. 


Trudno uwierzyć, ale kiedyś były to kosmetyki, ciuchy i... słodycze. To rzeczy, które karmią ciało. Dają radość na krótki czas i szybko się nudzą, a co gorsza te ostatnie tuczą. Książki natomiast mogą karmić  naszą duszę, ich przewaga więc jest miażdżąca. Oprócz ukochanych powieści obyczajowych i fantasy, chętnie sięgam też po literaturę psychologiczną, a także taką która zapewnia mi rozwój duchowy. Wspaniałe jest to, że obecnie wystarczy otworzyć komputer, parę kliknięć i książka jedzie do mnie.

Tak wygląda moja lista wymarzonych książek, które chciałabym przeczytać w najbliższym czasie:
moja lista książek


1. Ohso "Równowaga ciała i umysłu". Po przeczytaniu książek Osho: "Zdrowie Emocjonalne" i "Techniki medytacji" nadal są one w mojej głowie, analizuje je i chce do nich wracać. To chyba tylko dowodzi tego, że są to pozycje bardzo wciągające i wnoszące do życia coś więcej. Słowa Osho, które można przeczytać w książkach zmieniają moje życie codziennie i czuję ich wpływ na mnie. "Równowaga ciała i umysłu" pozwoli mi lepiej zrozumieć sygnały mojego ciała, które przecież jest doskonałe, tylko potrzeba mu trochę wsparcia i zrozumienia.

2. Osho "Życie jako podróż" to tylko przykładowa, kolejna książka Osho, którą chciałabym przeczytać. Jest ich wszystkich tyle, że już się gubię która ma być następna. Z tego co piszą, książka ta pozwala lepiej zrozumieć własny los, codzienne problemy, które tak naprawdę są niczym. To tylko kolejne etapy długiej życiowej podróży. Sens życia naprawdę można odnaleźć, tylko trzeba czytać.

3. Joseph Murphy "Kosmiczny Wymiar Twojej Mocy". Pierwsza książka , która zmieniała moje życie była "Potęga podświadomości". Przeczytałam ją w 1995 roku. Niedawno znów ją znalazłam. Dziś żałuję tylko jednego, że odłożyłam ją na bok. Kto wiem, jakby moje życie wyglądało, gdybym jednak czytała ją częściej. Teraz wracam do niej, jak  i chce poznać inne tytuły tego autora. Podobno wiedza, którą dzielił się w książkach jest udowodniona naukowo. Joseph Murphy był wybitnym specjalistą, doktorem nauk: religioznawstwa, filozofii i praw.

4. R.A. Monroe "Dalekie Podróże" to kontynuacja "Podróży poza ciałem" książki, która mnie zafascynowała całkiem niedawno. Wbrew pozorom nie jest to fikcja literacka, ale przekazuje wiedzę opartą na faktach i potwierdzoną badaniami. Mam obawy, aby pisać o czym tak naprawdę są te książki. Stwierdzenie czym są "podróże astralne" wywołuje w moim otoczeniu dziwne uśmiechy i kiwanie głową z politowaniem. Cieszę się jednak, że mam osobę która to rozumie, bo sama doświadczyła podobnych przeżyć.

5. R. A.Monroe "Najdalsza Podróż". Trzecia książka z serii autora "Podróży", która podobno świetnie wyczerpuje temat, jak i stanowi uzupełnienie informacji zawartych we wcześniejszych tomach. Z recenzji widzę, że są w niej naprawdę wstrząsające informacje. Podobno najlepsza z całej serii. Nie mogę więc jej pominąć w mojej liście. Już zacieram rączki, aby ją kliknąć na empik.com

6. Diana Gabaldon "Spisane własną krwią"  ostatnia część Sagi Outlander którą czytam od paru lat i skończyć nie mogę. Nie ma się co dziwić, bo zawiera osiem tomów, prawie każdy ponad tysiąc stron. Na podstawie sagi powstał nawet dość popularny serial, który jest wyświetlany na Netflix.
Kto lubi romanse w starym stylu, wydłużające się opisy wydarzeń historycznych i działań wojennych ten nie będzie zawiedziony. Z pewnością ta saga sprawi, że wieczory nie będą nudne, gdyż podróże w czasie to jeden z moich ulubionych wątków. A   szczegółowe opisy  leczenia chorób w osiemnastym wieku, długie podróże morskie, intrygi na dworze króla zapewnią mnóstwo rozrywki.


To tylko szóstka z wszystkich książek, które chciałabym znaleźć pod choinką. Liczę na to, że Święty Mikołaj zasili moje konto bankowe.Komentarze

 1. Fantastyczne pozycje, ja również czytuję taką lekturę, a książki R.Monroe dają mnóstwo wiedzy o tym jak funkcjonuje nasza dusza w podróżach astralnych,gdzie każdy z nas tego doświadcza podczas snu. Niestety są to nieświadome przeżycia, i mało kto o tym mówi, ale nie trzeba się tego bać, gdyż strach trzeba wyeliminować, bo napędza go nasze Ego, ale i też wpojone dogmaty, że to samo zło. By wypowiadać się w tej kwestii trzeba najpierw zaznajomić się z tematem. Autorka Bloga ma całkiem fantastyczne przeżycia, także mogę tylko jej pozazdrościć pewnych podróży. :) I oczywiście czekam na recenzję jednej z nich

  OdpowiedzUsuń
 2. Oby spełniły się Twoje marzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgadzam się z Tobą, książki są świetnym prezentem pod choinkę. Sama również mam zamiar sprezentować najbliższym jakąś dobrą lekturę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Moim najlepszym prezentem pod choinkę bo czytnik książek.dzięki temu mogę spokojnie czytać książkę i nie bać się że zapomnę się oddać biblioteki na czas

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajne zestawienie książek :) ja zdecydowanie pod choinkę czy na Mikołajki wolałabym świąteczne propozycje od polskich autorów, ale mojej mamie zdecydowanie podobałyby się te przedstawione przez Ciebie

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog