Last minute: zamów katering na Wigilię i Święta

christmas cookies

Ostatnie dni przed świętami nieźle dały mi w kość. Niby drobne sprawy codzienne, zakupy, odwożenie dziecka do przedszkola, sprzątanie. A czasami wieczorem jestem tak zmęczona, że nie mam już siły na nic. Dlatego nie dziwię się już, że wiele pań idzie na łatwiznę i nie robi przed świętami wiele specjalnego. Bo jaki jest sens tyle pracować, aby w święta marzyć już tyko o odpoczynku. A gdzie chęć do odwiedzania bliskich w święta. Niestety z roku na rok jest jej coraz mniej, chociaż mogłabym stwierdzić, że się starzeje. W końcu wpadłam na taki pomysł: Może zamówić catering na święta.

Dlaczego warto zamówić  Catering ?


Piszę o tym przed świętami, ponieważ znalazłam ofertę cateringu na Wigilię. Firma mieści się w Warszawie, lecz zasięg ma na całą Polskę. W tym roku wiem, że dla mnie już za późno na zamówienie. W kolejnym roku być może ułatwię sobie życie i skorzystam z gotowego rozwiązania. Bo nie sztuka się napracować, ważne to czuć się dobrze. Być obecną dla dziecka i dla rodziny, a nie marzyć tylko aby się wyspać.

A w naszej tradycji  nadal panuje konieczność przygotowania dużej ilości potraw na Wigilię. A od kiedy jestem mamą, to czasu mam jakby mniej. Nie chce dzielić go między synem, a pracą w kuchni. Oczywiście wiele mam stwierdzi, że dziecko może brać udział w przyrządzaniu potraw. Pewnie, że może brać, lecz wszystko zależy jakie jest to dziecko? Czy szybko się nie znudzi, albo będzie miało głupie pomysły. Co tu dużo mówić, dla mnie gotowanie z dzieckiem jest stresujące. Gdyby nie to, że mieszkam w rodzinie wielopokoleniowej, to nigdy sama nie porywałabym się na takie przygotowania przed-świąteczne.

Catering dla kogo przydatny?


Z oferty cateringu na pewno częściej korzystają firmy, które organizują poczęstunek przed świętami dla pracowników. Firmy takie zazwyczaj nie posiadają zaplecza kuchennego, a więc zamówienie gotowego jedzenia jest oczywiste. Obecnie dostęp do tego typu usług jest już bardzo dobry. Nie musimy wcale korzystać z usług pierwszej lepszej firmy. Warto sprawdzić opinię w internecie, tym bardziej że nawet firma z innego miasta jest w stanie zapewnić dowóz na czas.  Liczy się jakość przygotowanych potraw, gdyż pracownicy poczują się bardziej docenieni przez szefostwo. Nie wyobrażam sobie problemów żołądkowych po takim poczęstunku. A wspólna firmowa wigilia jest miłym gestem. Integruje pracowników i tworzy rodzinną atmosferę. 

Jakie opcje oferuje nam Catering na Wigilię?


Firmy zamawiające catering dla pracowników mają do wyboru nowoczesne rozwiązania. Nie tylko forma tradycyjnych dań jest dostępna, ale i  coraz bardziej popularny szwedzki stół. Dania przygotowane na tacach, pięknie ułożone w kompozycje. Formy takie jak: kanapki, koreczki, roladki, tymbaliki, ruloniki, pasztety, kompozycje serów. Naprawdę ogromny wybór potraw z ryb, które są już wpisane w naszą polską tradycję. Są i dostępne popularne sałatki, czy ciasta.  Wszystko ze składników dobrej jakości, gdyż firma cateringowa ma swoich sprawdzonych dostawców. Nie trzeba się nawet martwić o talerze, gdyż zastawa jest wliczona w cenę.

Z tego rozwiązania mogą też skorzystać zabiegane kobiety, nie tylko matki. Wiele kobiet obecnie poświęca czas na karierę zawodową i nie ma czasu na gotowanie. Mieszkając w większym mieście można skorzystać z oferty Cateringu. Zamówić specjalną ofertę na imprezę, a święta też są ku temu dobrą okazją. 

Firma cateringowa, chcąc utrzymać się na rynku musi dbać o wysoki poziom oferowanych produktów.  Warto rozważyć takie rozwiązania, aby nie tylko ułatwić sobie życie, ale i mieć czas na odpoczynek. 

Komentarze

 1. U mnie catering by nie przeszedł ... wszystko robimy z rodziiną :)

  OdpowiedzUsuń
 2. U mnie wszystkie potrawy szykujemy w gronie rodzinnym, tak smakuje najlepiej :D Myślę, że dla osób, które nie mają na to czasu jest to świetne rozwiązanie :)
  Życzę Ci zdrowych, radosnych, pełnych miłości, szczęścia i spokoju Świąt <3

  OdpowiedzUsuń
 3. W podbramkowych sytuacjach taki catering moze uratowac świeta!
  wiem co mówię:D

  OdpowiedzUsuń
 4. Catering na pewno bardzo wygodna rzecz, ale jednak najlepsze jedzenie to takie zrobione przez najbliższych

  OdpowiedzUsuń
 5. Życzę Ci Zdrowych, spokojnych i wesołych Świąt!

  OdpowiedzUsuń
 6. Jako, że na razie nie ma u mnie mowy, bo wszystko robimy z moją mamą same - ona zdecydowanie więcej. Ale w przyszłości chętnie sama będę z takiej formy pomocy korzystać jedynie, że ze sprawdzonego źródła ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog