Jak poznać swoją osobowość, zalety i wady ?
Rozwój osobisty zawsze na czasie. 


Nie ma znaczenia czy jesteś mamą, singlem, czy dopiero wkraczasz w dorosłość. Trzeba poznać swoją osobowość, mocne strony, wady i zalety. To pomaga nie tylko w życiu zawodowym, ale i w codziennych kontaktach społecznych. Poznać siebie to jak odkryć klucz do własnego JA.

Całe lata marzyłam, aby to stało się realne. Abym mogła zrozumieć własne potrzeby, postrzeganie świata i tym samym łatwiej komunikować się z innymi. Wizyty w poradni psychologicznej okazały sie totalnym niewypałem. To co nam oferują niektóre poradnie w ramach bezpłatnych spotkać na nfz, to jakaś parodia. Więcej można wynieść ze szczerej rozmowy z rodziną i przyjaciółmi.

Obecnie w naszym społeczeństwie, pełnym pogoni za nieokreślonym celem, mnóstwo jest zagubionych ludzi. Nie mieliśmy zbyt wiele czasu, aby zastanowić się głębiej nad sobą. Jakie są nasze nawyki, zachowania i dlaczego postępujemy tak a nie inaczej. Pewnie niektórzy zdążyli dotrzeć do wiedzy  o tym, że źródłem naszym zachowań mogą być nawyki z dzieciństwa i błędne wzorce wychowania. Ale co dalej?


Więcej czasu dla siebie


Obecna sytuacja pozwala, aby w końcu zatrzymać się i zastanowić nad sobą głębiej. Co jest dla mnie ważne, a na co nie warto tracić już czasu. Jak pokierować swoją dalszą karierą zawodową?  Czy uda mi się wyjść z tych problemów? Może poszukać zajęcia w innej branży? To może być ważne dla tych, którzy akurat tracą swoją pracę.

Rozwojem duchowym interesuje się od dawna, tak jak i tematyką relacji międzyludzkich.  Oglądałam różne filmiki motywacyjne nagrywane przez coach-a. Może Wam się to wydawać śmieszne, ale to naprawdę działa.  Warto poświęcić sobie trochę czasu, dotrzeć do swoich prawdziwych celów i realizować je każdego dnia. Powolutku do przodu...

Rozmowa z samym sobą, analiza zachowań swoich i innych ludzi. To wszystko naprawdę pomaga funkcjonować w społeczeństwie, które niestety nie jest do końca zdrowe moralnie. Mało kto widzi swoje wady, a podkręca cudze. Najciemniej pod latarnią jak to mówią.Test osobowości perso.in


Przybranie pozycji obserwatora bardzo pomaga w trudnych sytuacjach życiowych. A co mogłam jeszcze zrobić dla siebie teraz? Wykonałam test osobowości na perso.in i w nareszcie wiem już na czym stoję. Na wykonanie testu potrzeba tylko 20 minut pełnego skupienia się i udzielenia szczerych odpowiedzi na pytania.

Po wypełnionym teście otrzymujemy raport z badania, który wiele może nam ułatwić. Analizujemy go sami, ale też można wybrać kontakt z certyfikowanym trenerem (psychologiem, trenerem personalnym, coach).
Trener omawia z nami wyniki testu, dzięki czemu łatwiej zrozumieć niektóre sprawy. Analiza jest prowadzona telefonicznie lub z pomocą komunikatora. Czas trwania to około 1 godzina. Osobiście uważam, że dla mnie to zbyt krótko.


Jakie były moje wnioski ?


Analizując mój raport z badania z każdym punktem odkrywam prawdę o sobie. Wyniki zgadzają się z  tym, co obserwowałam w swoim życiu od dawna. Tylko ktoś musiał mi pomóc to sobie wszytko uświadomić. Link do wyniku otrzymałam na e-mail i mam go zapisanego na pulpicie. Po rozmowie z psychologiem mogę jeszcze sama powrócić do analizy testu i przerobić go powtórnie tyle razy, ile będę czuła taką potrzebę. Myślę, że to bardzo ułatwia poznanie samej siebie oraz wybór dalszej drogi, czy to zawodowej, czy osobistej.


Skuteczność testu


Test osobowości to tak naprawdę dopiero początek drogi. Warto robić takie testy on line, szczególnie w obecnych czasach. Pamiętajmy tylko, że nie wszystkie testy w internecie są wiarygodne. Test perso.in jest oparty na modelu Wielkiej piątki. Oznacza to, że jego podstawą jest podział na 5 czynników decydujących o naszej osobowości. Należą do nich: neurotyczność, ekstrawersja, otwartość na doświadczenie, ugodowość, sumienność. Z testu dowiesz się, jaki jest twój typ osobowości i jakie są twoje predyspozycje.

Dlaczego to działa? Test osobowości perso.in jest badaniem wiarygodnym, ponieważ jego skuteczność została potwierdzona. Opiera się on na Modelu Wielkiej Piątki, teorii potwierdzonej 30-letnią obserwacją. Wieloletnie doświadczenie, analiza reakcji jednostek, ponad 243 kombinacje wyników tylko w jednym obszarze. To wszystko tworzy solidną podstawę teoretyczną, której nie sposób podważyć. Oczywiście każdy z nas jest inny, ma inne doświadczenia. Jednak warto zrobić taki test osobowości. To inwestycja w siebie, która się zwraca.Uwaga, okazja 


Darmowy test osobowości - skorzystaj z szansy dla siebie. Nie czekaj, już dziś wejdź na stronę: https://perso.in/darmowy-test-osobowosci/ - skopiuj link i wykonaj swój test.


Wchodząc w link zyskasz informacje na temat:
- natężenia swojej ekstrawersji,
- 3 sfer, gdzie mogą się sprawdzić,
- przewag i ryzyk związanych z obszarem S,
- informacji o pozostałych obszarach oraz stylach funkcjonowania.Komentarze

 1. Nigdy nie wykonywałam takiego testu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię takie tematy i sama mam spory zeszyt z wszystkimi testami i poradami.

  OdpowiedzUsuń
 3. musze wypróbowac koniecznie! jutro do kawy zrobie sobie ten test:D

  OdpowiedzUsuń
 4. Rozwój osobisty od dawna mnie pasjonuje:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Teraz jest idealny moment na wykonanie takiego testu...kwarantanna :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog