Jak wyrazić uczucie? Symbolika miłościTak bardzo się różnimy od siebie


W obecnych czasach coraz trudniej jest nam odnaleźć wspólny język. Mężczyzna i kobieta zawsze różnili się od siebie. Dzielą nas nie tylko cechy fizyczne, nawyki wyniesione z domu, co przede wszystkim różne postrzeganie świata. Kobiety zwykle bywają romantyczne, mężczyźni twardo stąpają po ziemi. Niektórzy z nich są praktyczni aż do bólu i trudno szukać u nich romantyzmu. Co się dzieje kiedy się zakochają? Nie jeden twardziel przejdzie wielką metamorfozę. Ale czy to już jest kłamstwo, kiedy chcemy się pokazać z jak najlepszej strony? Zdobyć ukochaną osobę i tworzyć z nią prawdziwy związek dusz i ciał. 


Miłość nas zmienia


Każdego jednak kiedyś dopada to uczucie. Gwałtowne bicie serca na widok wybranki. Kiedy zaczyna mu zależeć facet potrafi zrobić naprawdę wiele. Wykazać dużą chęć do zmian swego charakteru. Wszystko po to, by  tylko podołać oczekiwaniom wybranki. Czas zdobywania wymaga poświęceń. Trzeba naprawdę się wykazać, zwłaszcza gdy konkurencja bywa silna. Ale na serio, każdy przez to kiedyś przechodził. Zmieniamy się pod wpływem miłości i nie koniecznie jest to tylko fałsz. Buzują w nas hormony. Nie myślimy wtedy racjonalnie, pozwalamy sobie na fantazjowanie. To jest nasz czas, pora na bujanie w obłokach. Oczekiwanie na spotkania, romantyczne randki pod gwiazdami.


Jak wyrażamy miłość


Uczucie sprawia, że chcemy tej drugiej osobie nieba przychylić. Spełniamy marzenia drugiej strony. Nawet jeśli tylko to jej wyobrażenia o nas, to chcemy się przystosować. Panowie więc kupują kwiaty i zapraszają na kolacje. Kiedy sytuacja robi się poważna Panie oczekują na prawdziwą deklaracje miłości: będę z Tobą na zawsze. Zaręczyny to już poważna sprawa, od której zależą nasze wspólne losy. Nie ma zaręczyn bez biżuterii i choćby była ona tylko skromna to z pewnością pozwoli lepiej się nam zdeklarować. Przypieczętuje naszą miłość. To pierwsza tak poważna deklaracja, po której zazwyczaj pora na następną. Kiedy dwa życia łączą się razem i od pewnego momentu tworzą swoją wspólną przyszłość.  Przychodzi więc pora na obrączki ślubne  czyli prawdziwy wyraz miłości na całe życie. 
Czas próby


Dwa magiczne kręgi ze szlachetnego stopu stanowią symbol miłości od wieków. Kobieta i mężczyzna wstępują w związek małżeński, przysięgając sobie miłość do końca. Nie zawsze się udaje dotrzymać obietnic, gdyż życie nas zmienia. Przychodzą trudności, los często wystawia na próby nawet najlepszych małżonków. Lecz kiedy na palcu jest ten symbol, to łatwiej jest wszystko przetrwać. Noszenie obrączki ślubnej decyduje o tym, że czujemy tą wieź. Wzajemna pomoc w pokonywaniu trudności, to też wyraz miłości. Kiedy kończy się już czas romantycznych randek i przychodzi twarda rzeczywistość symbole miłości pozwalają nam przypomnieć, że przecież chcieliśmy być razem i nawzajem się uszczęśliwiać. Tylko od nas zależy jak sobie poradzimy z tym trudnym zadaniem, czy przetrwamy. 


Komentarze

 1. Podoba mi się poruszony temat o miłośći ;) to są ciężkie i głębokie tematy można bardzo dużo o tym pisać i pisać

  OdpowiedzUsuń
 2. beautiful!
  great post!thank you for your share!
  prom hair ideas

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo piękny tekst ! Racja miłość bardzo nas zmienia

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja mam różnie czasem zimny a czasem przytulas :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zgadzam się z Tobą, teraz mam wrażenie, że ta milość jakoś się rozmywa... Znam pary, które potrafią sobie okazywać miłość jedynie na tablicy na FB... Przykre to

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog