Kolekcjonuj chwile, Tu i TerazCzas jest pojęciem względnym


Często patrząc na tarcze zegarka łapię się na tym, że czas płynie mi wolniej kiedy na coś oczekuje. A kiedy spotyka mnie coś przyjemnego czas potrafi przeciekać mi przez palce i przyjemność szybko się kończy. Czas spędzony w domu ciągnie się niemiłosiernie, kiedy nie można wyjść na spacer z powodu brzydkiej pogody.

A kiedy jesteśmy na spacerze czas zbyt szybko nam ucieka i trzeba już wracać do domu, bo robi się późno. Czy jesteśmy jego niewolnikami, czy wręcz przeciwnie: tylko od nas zależy jak go będziemy postrzegać. Mądrze jest wykorzystać każdą minutę życia, aby później niczego nie żałować. Rozporządzamy więc czasem w sposób racjonalny i nie tracimy go na głupoty czy nawet destrukcyjne myślenie.
Kolekcjonuj tylko dobre chwile


Warto jest być dobrze zakorzenionym w rzeczywistości. Sama praktyka TU i Teraz pomaga w codziennym życiu. Oderwanie się od natłoku informacji z zewnątrz. Nie martwienie się tym, na co tak naprawdę nie mamy wpływu. 

W internecie, jak i w mediach czyha na nas mnóstwo pułapek, które nie tylko pożerają nasz czas, ale i zabierają nam spokój ducha. A czy warto przejmować się tym, co chcą nam narzucić inni? Każdy ma prawo do własnego zdania, ale od nas zależy czy dana prawda do nas dotrze. Gdy proponują Wam różne rozwiązania, to z pewnością najlepiej decydować samemu o tym jak to odbierzemy. Medytacja również pomaga oderwać głowę od spraw mało istotnych.

Jak odmierzamy czas ?


Zegarek, który widzicie na pierwszym zdjęciu jest ze mną od 2006 roku. Długo,  a nadal działa bezbłędnie. To był dobry zakup, bo jeszcze paręnaście lat temu wszystko było solidnie wykonane. Przez ostatnie lata jednak zostaliśmy zalani przez masę towarów o kiepskiej jakości. Nie wiem, dlaczego tak się stało, ale nie doprowadziło to do niczego dobrego.

A ja przez te wszystkie lata z tym jednym zegarkiem. Nawet nie zastanawiałam się czy był on modny czy nie.  Ile chwil z mojego życia odmierzył. Niektóre były tragiczne, ale wiele było i wspaniałych. Był ze mną na uroczystych okazjach jak i na co dzień. Do sportowych strojów i do sukienki. Nie powiem Wam jaka to marka, bo nie ma jej już w sprzedaży.

 Znalazłam za to zegarki firmy adriatica . To szwajcarskie zegarki, które sprzedawane są już od 1931 roku. Gdybym miała kupić nowy zegarek, to zdecydowałabym się właśnie na taki markowy. Wiem, że za solidną jakość trzeba zapłacić. Ale jaka jest prawdziwa cena tanich przedmiotów, chyba nikt nie ma już wątpliwości. Warto wybierać dobrej jakości zegarki, biżuterię jak inne przedmioty nam niezbędne w codziennym życiu. A o swoim życiu decydujmy sami i nie dajmy się pożeraczom czasu.


Komentarze

 1. Ja ostatnio noszę zwykły zegarek, dzięki temu, mniej patrzę w ekran telefony :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Trzeba doceniać każdą chwilę ❤

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ładne zdjęcie ze spaceru.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie noszę zegarków. Ostatni który pamiętam dostałam ponad 20 lat temu na Komunię :D

  OdpowiedzUsuń
 5. ja lubie na cos czekac przyjemnego

  OdpowiedzUsuń
 6. Dobre chwile zawsze warto kolekcjonować i powracać do nich zawsze w tych najmniej przyjemnych momentach :) Pozdrawiam!
  wy-stardoll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Pięknie napisane, każda minuta życia jest cenna ♥
  Buziaki 😘

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja uwielbiam kolekcjonować chwile, dlatego często wywołuję zdjęcia i tworzę fotoksiążki. Pierwszy rok dziecka, prezent na rocznicę ślubu czy fotorelacja z wyjazdu.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog